2. - "А" група
  3. Кокала не го е страх от Левски

Кокала не го е страх от Левски

Треньорът на Славия Емил Велев-Кокала се разфучал здраво в съблекалнята на белите. Повод станали съмненията, че Велев нарочно си е изкарал изгонването срещу Литекс, за да не води Славия срещу Левски в дербито от предстоящия кръг в "А" група.

- Мен ли ме е шубе от Левски? - изревал страховито Кокала пред отбора. - Аз този мач го чакам цяла година! И с мен, и без мен трябва да ги биете непременно.

Велев получи дисквалификация за един мач, след като нахлу на терена в 55-ата минута на мача с Литекс в Ловеч (0:2). Кокала искаше дузпа, но съдията не я даде и му показа пътя към трибуните.

Сега белите остават за 90 минути без Велев в един от най-важните си мачове за този сезон. Кокала ще дава указания от трибуните, а в карето ще се разпорежда неговият помощник Николай Митов. Ако спечели и срещу Левски, Кокала ще се прочуе като първия треньор на Славия, победил сини и червени в рамките на едно първенство през последните 20 години. Велев вече надигра ЦСКА с 1:0, сега се изправя срещу Левски, откъдето беше изгонен след спечелването на шампионската титла през 2009 г.