2. - "А" група
  3. Левски води на Миньор с 1:0 на полувремето

Левски води на Миньор с 1:0 на полувремето

Левски и Миньор се оттеглиха на почивка при резултат 1:0 в полза на гостите от София, в срещата от 14-ия кръг на "А" група. Единственото попадение отбеляза Георги Иванов - Гонзо в 44-ата минута.

Двата отбора изиграха първото полувреме на стадион "Миньор" в Перник пред 3000 зрители на много високи обороти. Домакините от Перник  първи направиха по-опасна атака още в 4-ата минута, когато Петров центрира в наказателното поле, но защитата на Левски съумя да изчисти топката. В 10-ата минута нападателят на Левски Жоазиньо пробва шут извън наказателното поле, но ударът бе твърде слаб, за да затрудни вратаря на Миньор. Само две минути по-късно Тасевски центрира към Гонзо, но ударът на последния не затрудни стража Иванов. Футболистите на Емил Велев сътвориха първата си по-сериозна опасност в 17-ата минута, когато Владимир Гаджев стреля от дистанция и Иванов изби топката в корнер. В следващата минута страстите на стадиона се разгорещиха, когато Дарко Тасевски бе уцелен със снежна топка, докато се запътваше към флагчето за изпълняване на корнер. В 30-ата минута Лусио от гостите получи жълт картон за нарушение пред наказателното поле, след което Валмир пробва силен удар, но Петков боксира.  След положението последваха силни минути за "сините" и резултатът не закъсня. В 44-ата минута Жоазиньо проби отляво и навлезе в наказателното поле на Миньор, след което отправи удар, който Гонзо отклони към вратата на домакините и изведе Левски напред в резултата. В следващата минута футболистите на Миньор пропуснаха уникален шанс да изравнят, след като Хазуров изскочи пред защитата на Левски, Минев и Петков се разминаха и Трифонов направи уникален пропуск.

Стартови състави:
МИНЬОР: 99. Ив.Иванов - к, 3. Делиминков, 5. Василев, 6. Дюлгеров, 7. Валмир, 8. Трифонов, 15. Мутафов, 19. Петров, 20. Станков, 21. К.Хазуров, 26. Ашимов
Резерви: 1. Колев, 9. Руменов, 10. Динков, 18. Янкович, 22. Миранда, 23. Господинов, 39. Дичев

ЛЕВСКИ: 1. Петков - к, 30. Балтанов, 14. Минев, 23. Бистрон, 25. Вагнер, 8. Сърмов, 45. Гаджев, 22. Тасевски, 21. Зе Соарес, 9. Г.Иванов, 10. Жоазиньо.
Резерви: 31. Цв. Димитров, 20. Генев, 6. Тиберканин, 7. Карлос, 11. Христов, 18. М.Иванов и 24. Н.Димитров.