2. - "А" група
  3. Локо Пловдив изпусна да бие с много испански слабaк в последния си мач на Пиренеите

Тимът победи с 2:0 третодивизионния испански Марбея

Локо (Пловдив) победи с 2:0 третодивизионния испански Марбея по време на подготовката си на Пиренеите. Това бе и последната проверка за „смърфовете“ на испанска земя.

Резултатът в мача обаче съвсем не отговаряше на показаното, след като българският отбор пропусна една дузина чисти голови положения.

Срещата се игра при бурен вятър, а после и при силен дъжд. Локо вкара по един гол през първата и втората част чрез Самир Бенжелюн и Огунсото.

Старши треньорът на Локо Неделчо Матушев пусна два различни състава в този мач. През първите 45 минути играха по-малко от титулярите, а с началото на втората част влезе нов състав с повече от постоянните избори на треньора през сезона.

Двубоят започна със закъснение, защото тимът на Марбея не дойде навреме. В началото Здравко Лазаров пропусна няколко удобни възможности. В 40-ата минута обаче Самир Бенжелюн вкара от границата на наказателното поле, след което отиде при Дани Кики, който импровизирано му лъсна обувката.

През втората част длъжник бе Раймонди. Уругваецът един път не подаде на чиста позиция на свой съотборник, а друг път пропусна отново много чиста възможност. Все пак в 73-ата минута Локомотив поведе с 2:0, след като Огунсото навлезе в пеналта и с удар, който се удари в страничната греда и влезе покачи.

До края тимът на Коко Динев изпусна още няколко възможности за гол.

Разкритие: Нов силен човек в Левски