2. - "А" група
  3. Локо (Сф) си тръгна с точка от Стара Загора

Локо (Сф) си тръгна с точка от Стара Загора

Берое и Локомотив (София) не се победиха и завършиха наравно 1:1

Отборите на Берое (Стара Загора) и Локомотив (София) завършиха наравно 1:1 в среща от 26-ия кръг на „А” група „News7 футболно първенство”. Двубоят се игра на стадион „Берое” в Стара Загора. Домакините излязоха с гол напред в 28-ата минута с попадение на Давид Каядо. Крайното 1:1 бе оформено от Димитър Илиев в 69-ата.

В 8-ата минута Маркиньос изпълни пряк свободен удар, но кълбото срещна стената. Берое пък можеше да открие в 17-ата, когато Еуженио центрира, Георги Андонов и Елиаш не успяха да играят с топката, която за малко щеше да влезе директно във вратата, но премина встрани от целта.

Минута след това Георги Андонов бе изведен зад отбраната на Локомотив и се озова сам срещу Божидар Митрев, но стреля покрай лявата греда. Дани Кики стреля неточно за гостуващия тим, а в 28-ата минута Берое поведе с 1:0. Давид Каядо отбеляза за домакините, след като бе намерен от Георги Андонов и с хубав удар не остави шансове на Божидар Митрев.

До почивката Маркиньос стреля неточно за Локомотив, а Амир Саюд отправи удар за Берое, но кълбото не попадна в очертанията на вратата. Така след края на първото полувреме Берое водеше срещу Локомотив (София) с 1:0.

В първия четвърт час от началото на второто полувреме Берое имаше няколко добри възможности за отбелязване на гол. Педро Еуженио стреля от пряк свободен удар, но топката срещна стената и излезе в корнер. Малко след това Георги Андонов бе изведен зад отбраната на гостите, напредна с кълбото, след което подаде към Давид Каядо, но бранител на Локомотив застигна Каядо и изби топката от краката му в корнер. Последва нова добра възможност за домакините – в 59-ата минута Каядо бе изведен на чиста позиция, сам срещу Митрев, но не успя да отиграе ситуацията по най-добрия начин и Бранеков изчисти.

В 64-ата минута Маркиньос изпълни пряк свободен удар, но кълбото попадна право в ръцете на Иван Караджов. Локомотив изравни в 69-ата минута - Искрен Писаров бе намерен на чиста позиция и нанесе удар, Караджов спаси, след което обаче кълбото попадна на главата на Димитър Илиев, който го прати в мрежата за 1:1. В следващите минути нямаше много интересни ситуации пред двамата вратари.

Минута преди края на редовното време Маркиньос засече с глава центриране на Румен Трифонов, но топката премина покрай целта. До края не се стигна до нищо по-интересно и така последният съдийски сигнал дойде при резултат 1:1.

След това равенство Берое има актив от 36 точки и заема 7-ото място. Локомотив (София) е с 25 на 13-ата позиция.

Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби