2. - "А" група
  3. Лудогорец пощади Етър в Разград и вкара само 4

Лудогорец пощади Етър в Разград и вкара само 4

Тимът на Ивайло Петев остава на върха в А група

Шампионът на България Лудогорец не изпита никакви трудности при домакинството си на Етър (Велико Търново)  и очаквано взеха трите точки в двубоя от 11-ия  кръг на А група.  „Орлите” се наложиха с убедителното 4:0, като спокойно можеха да вкарат още повече, но липсата на късмет не позволи пълното унижение на „болярите”.

Така, тимът от Разград остава на върха в класирането с еднакъв брой точки с Левски, но по-добра голова разлика. За категоричният успех на шампионите точни бяха Кешада, Димо Бакалов, Моци и Миро Иванов.

Двубоят в Разград започна в спокойно темпо. Двата тима се разузнаваха, действията се развиваха предимно в средата на терена, но постепенно домакините вдигнаха оборотите, което на моменти отчайваше играчите на Сердар Даяд. Те много трудно изнасяха топката, липсваха идеи  в нападение и стражът на „орлите” Иван Чворович нямаше почти никаква работа. Бившият страж на Миньор трябваше да отрази само един удар, отправен към него, който въобще не го затрудни.

Определено гостите от Велико Търново излязоха респектирани от съперника си и момчетата на Ивайло Петев се възползваха от това. Те непрестанно тормозеха бранителите във виолетови екипи както по фланговете, така и през центъра и резултатът можеше да бъде открит много рано. Домакините играха с видимо самочувствие, знаейки, че победата е задължителна, ако искат да запазят първото си място във временното класиране.

Първият гол падна в 9-ата минута след страхотен индивидуален рейд на Иванов, който буквално разнищи бранителите и елегантно търкулна топката покрай Венцислав Димитров. Натискът на Лудогорец продължи и те до последно контролираха положението на терена. Гостите бяха заложили изцяло на контраатаки, браниха се здраво, доколкото им позволяваха силите и не предложиха нищо по-атрактивно на привържениците си, пропътували разстоянието до Разград.

В 32-ата минута домакините удвоиха преднината си след фамозно изпълнение на пряк свободен удар. Стоянов застана зад топката и прехвърли цялата отбрана на Етър с прецизен удар, в наказателното поле Моци се откъсна и забоде с глава топката във вратата на Димитров. До края на частта не се стигна до изненади и домакините заслужено се оттеглиха с два гола комфортна преднината на почивка.

Второто полувреме премина отново изцяло под диктовката на Лудогорец. В определени моменти футболистите на Етър се опитаха да покажат зъби, но без никакъв успех. Те действаха предимно по крилата и разчитаха на неадресирани центрирания в наказателното поле, които по никакъв начин не затрудниха бранителите в зелени екипи.

Въпрос на време беше кога ще падне третия гол и това се случи в 52-ата минута. Тогава Дяков намери много добре Иван Стоянов, той напредна в наказателното поле, увлече трима бранители и с точен пас откри свободния Кешада, който от непосредствена близост изпрати един снаряд към Димитров.

Срещата като цяло бе приятна за гледане, двата отбора играха много спортсменски и главният съдия Цветан Кръстев нямаше много работа. Той показа само 2 жълти картона – по един и за двата състава. Възпитаниците на Петев продължиха да играят атакуващо до последния съдийски сигнал и това даде резултат. Влезлият като резерва Димо Бакалов добави името си в голмайсторския списък и увенча категоричната победа на шампиона на България. Тя можеше да е още по-убедителна, но многото пропуски не позволиха на Етър да пътува до Велико Търново напълно унижен.