2. - "А" група
  3. Лудогорец продължава да е само с победи, и Локо (София) не спря шампиона

Лудогорец продължава да е само с победи, и Локо (София) не спря шампиона

Двубоят на "Лудогорец Арена" завърши при резултат 2:1 в полза на разградския тим

Шампионът на България Лудогорец победи с 2:1 Локомотив (София) в мач от четвъртия кръг на родната „А” група. Срещата се игра на стадион „Лудогорец Арена” в Разград.

След днешния успех, Лудогорец продължава да е само с победи в шампионата от началото на сезона. Днешното поражение пък бе първо за Локомотив през настоящия сезон.

Домакините успяха да излязат с гол напред в 8-ата минута, а точен за 1:0 бе Мирослав Иванов. Франк Гела нанесе изстрел към Михайлов, а вратарят на Локомотив (София) отрази удара. Кълбото обаче отиде право в краката на Мирослав Иванов, който го прати в мрежата на гостите.

Авансът на Лудогорец набъбна на две попадения в 19-ата минута, когато капитанът на разградчани – Емил Гъргоров, успя да отбележи второ попадение за домакините.

В 30-ата минута обаче Локомотив (София) се върна в мача, след като достигна до гол. Георги Христов стреля към Голубович, а вратарят отрази. После обаче кълбото се върна в Христов, който с хубав финт преодоля играч на Лудогорец и прати топката в мрежата на домакините за 1:2.

Малко след това можеше да се стигне до нов гол в мача, след като Мирослав Иванов центрира опасно кълбото в наказателното поле на Локомотив (София), но капитанът на гостите Кристиян Добрев предотврати опасността, като изчисти в ъглов удар.

До края на първото полувреме не паднаха нови голове и така след 45 минути Лудогорец водеше срещу Локомотив (София) с 2:1.

През второто полувреме Гъргоров можеше да отбележи втория си гол в мача, след като изпълни отлично пряк свободен удар в полза на своя тим, но вратарят Михайлов с отлична намеса предотврати попадението.

Марселиньо също имаше шанс да се разпише, след като пробва задна ножица, но не намери кълбото по най-добрия начин, а малко след това Франк Гела можеше да вкара, но след изстрела му топката премина над напречната греда.

До края на срещата не се стигна до нови голове и така Лудогорец спечели срещу Локо (София) с 2:1. Разградският тим вече е с актив от 12 точки, с колкото е и отборът на Левски. Локомотив (София) остава с 5 пункта и заема 8-ата позиция.

Томаш размаха пръст към футболистите: Това е ЦСКА!