2. - "А" група
  3. Несебър и Черно море не се победиха. Чурлинов със силен дебют за "моряците"

Несебър и Черно море не се победиха. Чурлинов със силен дебют за "моряците"

Двата тима завършиха 2:2 в контролна среща, играла се при много силен вятър

Несебър и Черно море завършиха наравно, 2:2 в контролна среща, играла се при много силен вятър на изкуственото игрище в едноименния град, предаде кореспондент на Novsport.com.

Изненадващо закъсалият в Източната "Б" футболна група отбор на Несебър набързо поведе до десетата минута с 2:0, с голове на Яшар в 5-ата и Колев в 9-ата.

След първия труден четвърт час за "моряците", последваха силни минути за тях и логично се стигна до намаляване на резултата с гол на новия македонец Чурлинов за 2:1. Ратников показа поредната силна игра и я ознаменува с отбелязване на гол в 29-ата минута, с което изравни резултата.  След изравненото статукво в резултата между двата тима, последвалите минути до края на първото полувремето преминаха с остри ситуации и пред двете врати.

През втората част на двубоят Черно море взе тоталната инициатива в мача, като още в първите минути на второто полувреме македонският нападател Чурлинов удари греда и пропусна да изведе отбора си напред в резултата. На няколко пъти от лагера на варненци имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от страна на главния съдия Милен Димитров, който се отличи с доста спорни отсъждания, с които си навлече гнева на футболисти, треньори и на петдесетината премръзнали фенове на Черно море, пропътували разстоянието от Варна до Несебър.

Въпреки стихийния натиск на варненци в последните минути на мача, те така и не успяха да стигнат до победно попадение, с което се  лишиха от възможността да постигнат втора поредна победа в контролите.

Състави:
Черно море: Денчев, А. Александров, Дяков, Тиаго, Ратников, Петков, Георгиев, Илиев (к), Адемар, Чурлинов;
Резерви: Пиргов, Трифонов, Будинов, Стоянов, Колев, Николов, Божилов, Атанасов, Капитанов;

Несебър: Станев, Илиянов, Стойков, Дуков, Димитров, Калоянов, Яшар, Терзиев, Николов, Колев, Янчев;