2. - "А" група
  3. Пирин загуби с 0:2 от Политехника (Яши)

Пирин загуби с 0:2 от Политехника (Яши)

Пирин загуби в последната си контролна среща в Турция. Възпитаниците на Петър Михтарски отстъпиха с 0:2 от 15-ия в румънското първенство Политехника (Яши).

И двата гола паднаха през първата част на мача след контраатаки по левия фланг. Бълва откри в резултата в полза на отбора от северната ни съседка в 19-ата минута и Леандро в 22-ата минута. За благоевградчани пропуски през първата част на мача направи Калоян Стоянов. На почивката Петър Михтарски вкара изцяло нов състав, като в игра не се появиха единствено Андрей Стоев, Ивайло Иваников и Владислав Шумантов.

През второто полувреме пиринци натикаха съперника в неговата половина, но отново си пролича старата слабост на отбора в нападение. В 86-ата минута Костадин Кацимерски бе съборен в наказателното поле на съперника и бе отсъдена дузпа в полза на Пирин, която Даниел Пеев не успя да я материлизира в гол. Така в крайна сметка завърши и мача.

С това Пирин записа втора загуба по време на лагера в Анталия, като преди това загуби с 0:1 от Кошице (Словакия), равенство с Пандури (Румъния) и победа с 1:0 над Отопени.

Програмата на Пирин включва още три тренировки, две утре и една в понеделник, като благоевградчани ще се приберат в родината във вторник сутринта.

Състав Пирин: Макенджиев, Митревски, Бодуров, Комджиев, Попев, Делев, Наков, Паланков, Коцев, Галчев, Калоян Стоянов( Ганев, Ризов, Георгиев, Кр. Стоянов, Метушев, Якимов, Дафков,Пеев, Кацимерски, Младенов, Б.Стоянов, Якимов, Витанов