2. - "А" група
  3. Славия окончателно излезе от кризата, стигайки до пълен обрат срещу Локо Пд (видео)

Бизнесменът Божов блести на "Овча купел"

Славия нанесе първа загуба на Локо Пд за новото първенство. „Белите” обърнаха съперника на свой терен и спечелиха с 2:1 първа домакинска победа, стигайки до втори пореден успех и излизайки от кризата под ръководството на Емил Велев, предаде репортер на Novsport.com. Капитанът на гостите Здравко Лазаров изведе гостите в 36-ата минута, но един от най-добрите в тима на домакините Дани Пеев изравни от дузпа точно преди почивката. С началото на втората част обичайният заподозрян Николай Божов даде преднина на „белите” с уникално попадение, което е 4-ото негово в елита.

Двуостро беше началото на двубоя на стадион „Славия”, където се бяха стекли 1500 зрители в горещия следобед. Христо Златински за гостите и Дани Пеев за домакините опитаха късмета си преди да се стигне до 18-ата минута, когато главният рефер Николай Йорданов едва не сбърка фрапантно. Съдия номер 1 за миналия сезон отсъди дузпа за Славия за нарушение на Самир Бенжалюн срещу Галин Иванов, но после извади фаула извън наказателното поле след сигнал на асистента.

Удар на Йордан Петков с глава бе спасен от Лучини в 31-ата минута преди в 36-ата Здравко Лазаров да открие резултата в полза на Локо Пд. С изненадващ удар от тъч линията на изживяващия втора младост нападател топката прелетя над главите на "белите" защитници и се заби под гредата на излезлия Стефано Кунчев за 1:0.

В добавеното време на първата част Славия вече получи право на 11-метров наказателен удар за нарушение на Родригес срещу Иван Цачев. Дани Пеев реализира със силен удар – 1:1.

С началото на второто полувреме „белите” осъществиха пълен обрат. Тогава дойде най-красивият момент, заради който зрителите почувстваха наслада, че са отделили час и половина от свободното си време, за да дойдат на „Овча купел”. Даниел Пеев проби отдясно и достави перфектно центриране за нахлуващия Николай Божов, който с уникален летящ плонж прониза слисания Лучини.

Гостите, които още нямаха загуба, се опитаха да се хвърлят в атака, но Славия тактически надигра съперника в центъра на терена, изтегляйки го и действайки на контраатака. Здравко Лазаров, Христо Златински и резервата Габор Ерош се опитаха да възстановят статуквото, но или Кунчев се намесваше, или ударите на „смърфовете” бяха неточни.

В 78-ата минута Радослав Димитров, който влезе като резерва за началото второто полувреме, получи топка от центъра, напредна мощно, финтира с тяло Юнес Бенжалюн и Даниел Георгиев и стреля в горния ляв ъгъл, но Лучини спаси. Чудесно положение за домакините да решат всичко в този двубой.

В самия край Лазаров и Карвальо направиха пропуски, които лишиха Локо Пд от точката.

Така Славия записа трета победа и вече има 9 точки от пет мача, изкачвайки се до 4-ото място. Локо Пд запази актива си от 8 точки след петия кръг и е с две позиции по-надолу.