2. - "А" група
  3. Славия загуби с 0:2 от Полония

Славия загуби с 0:2 от Полония

Освен срещата, "белите" загубиха и капитана си Йордан Петков, който напусна терена контузен още в началните минути на мача

Отборът на Славия загуби с 0:2 от полския Полония (Варшава) в контролна среща, играна на стадиона в Топкапи спорт център. Около 30-ина зрители изгледаха приятелския двубой, в който имаше само един отбор – този на Полония.

Срещата започна по възможно най-лошия начин за Славия. Още в 4-та минута капитанът на „белите” Йордан Петков почувства болки в левия си крак, след отиграване на една топка, и бе заменен от Кавдански. В 14-ата минута Полония можеше да открие резултата, но удар на Майевски бе спасен от вратаря на Славия Емил Петров. Само 5 минути по-късно обаче Петров остана безпомощен, след като Сикимич го прехвърли с хубав удар и откри резултата в полза на полския тим – 0:1. Въпреки гола, натискът на Полония продължи и Петров отново трябваше да се намесва след хубав удар на Мажайевски. Едва в 33-та минута Славия отправи първия си опасен изстрел. Асен Николов стреля точно от пряк свободен удар, но вратарят Пшировски спаси.  Пет минути преди края на първото полувреме Полония пропусна да удвои аванса си. Голмайсторът Сикимич стреля опасно от около 3,4 метра, но Петров отново показа невероятен рефлекс и успя да спаси.

Втората част започна по същия начин, по който завърши първата, и Полония все пак стигна до втори гол. Джевицики вкара с глава отблизо за 2:0, след като бе оставен непокрит в наказателното поле на Славия. Старши треньорът на „белите” Стевица Кузмановски направи няколко промени в своя състав, но те не доведоха до нищо положително. В 82-та минута появилият се като резерва Радослав Димитров получи директен червен картон, след като изрита в лицето противников футболист. Така Славия остана с 10 човека и не успя да стигне до голово положение. Полония пък доигра мача и резултатът остана непроменен.

Разкритие: Нов силен човек в Левски