2. - "А" група
  3. Стара Загора чака победа над Левски вече 21,5 години

Стара Загора чака победа над Левски вече 21,5 години

Петър Хубчев защитава честта на сините при последния успех на Берое под Аязмото

Преди десетина дни Берое падна с 0:1 от ЦСКА и удължи черната си серия без успех над армейците на 33 шампионатни двубоя. За последно те спечелиха срещу съперника от Борисовата градина на 18 август 1990 година, когато стигнаха до успеха с 1:0 под Аязмото с попадение на Тодор Станев -Германеца в 38-ата минута.

В следващия сезон (1991/92) в Стара Загора виждат и последната победа над Левски в елита. През пролетта на 1992 година зелено-белите правят обрат за 2:1. И оттогава насам са в серия от 14 домакински двубоя, в които не са ликували срещу сините. В тях са постигнали само 4 ремита.

В събота, след 21,5-годишно чакане, Берое ще може да постигне първи успех. Любопитното е, че при последния такъв настоящият треньор на тима Петър Хубчев защитава цветовете на столичани. В онзи сезон Левски и ЦСКА водят оспорвана битка за първото място. Преди 23-ия кръг червените имат аванс от точка на върха.

На 11 април сините гостуват под Аязмото. През първото полувреме голове не падат. В 54-ата минута обаче Левски открива - точен е Георги Димитров - Каубоя. А защитата на столичани в състав Хубчев, Дъртилов, Пумпалов и Марков се справя до 62-ата минута, когато Гошо Гинчев изравнява. А в 85-ата минута тя капитулира за втори път, когато Трендафилов опъва мрежата на вратаря Пламен Николов за втори път. Левски и в крайното класиране сините изостават с 2 точки от големия си съперник ЦСКА. Берое пък финишира на седмо място.

След този мач Левски е гостувал цели 14 пъти в Стара Загора. А феновете на домакините не са имали възможност да наддадат победоносен вик.

През сезон 1992/93 Берое е близо до успеха - успява пак да обърне резултата от 0:1 до 2:1 в своя полза с попадения на Митев и Господинов, но 10 минути преди края Георги Донков носи точката на сините.

В момента Левски е в серия от 5 поредни успеха над Берое в Стара Загора. А домакините за последно са измъквали точка на 13 май 2007 година - 0:0. Сезон преди това пък зрителите под Аязмото видяха истинско голово шоу - 4:4.