2. - "А" група
  3. Вдъхновен Локомотив смачка Спортист като гост, връща се в борбата за титлата

Вдъхновен Локомотив смачка Спортист като гост, връща се в борбата за титлата

Камбуров и Генков вкараха по два гола на стадион "Чавдар Цветков" в Своге за успеха с 5:1.

Локомотив (София) вдъхнови надеждите си за първа титла от 32 години насам с разгрома победа 5:1 над Спортист (Своге) като гост. Червено-черните са вече само на 4 точки от лидера Литекс и на практика се върнаха в борбата за титлата. Отборът от София постигна лесна победа над опашкаря от Своге с 5:1 в 17-тия кръг от родната ни „А” Група.

Головете за столичните железничари вкараха Камбуров от дузпа в 4-ата минута, отново Камбуров бе точен в 29-ата минута с глава, а в края на първата част Генков вкара дебютния си гол с Локомотив за този сезон. Втората част вървеше доста спокойно. Едва в 80-ата минута падна първото попадение за първата част. Отново за Локомотив точен бе Генков. 3 минути по-късно Асамоа вкара третото си попадение за полусезона. Крайното 1:5 бе оформено от Пиетробон.

Още в 4-ата минута на срещата „железничарите” поведоха в резултата, след като Дениран игра с рака в собственото си наказателно поле при центриране от корнер. Съдията веднага посочи бялата точка, а Дениран получи директен червен картон, защото топката щеше да влезне във вратата. Зад топката застана Мартин Камбуров, който с прецизен изстрел откри резултата в Своге.

Отборът на Локомотив продължи по страхотен начин срещата и в 29-та минута. Камбуров получи страхотно центриране и с глава забоде топката в мрежата на Кючуков. Последваха нови силни атаки за Локо и в 39-ата минута Генков вкара дебютния си гол за „железничарите” през тази година. Генков засече центриране отляво с глава и вкара. Така и приключи първата част.

Втората част започна с пълен контрол от страна на Локомотив, но този път играчите на Окука не търсеха попадението, а владееха топката в центъра на терена. Едва в 80-ата минута падна ново попадение във вратата на  Спортист. Генков се разписа за втори път, след като се освободи добре от защитата и направи резултата 4:0.

Последва нов гол за „железничарите”, този път точен бе Асамоа. Златински даде страхотен пас в наказателното поле и ганаецът вкара топката във вратата на Своге за 5:0.

Крайното 1:5 бе оформено от Пиетробон ,който се възползва от много сериозна грешка в защитата на Локо. Дефазивната линия на софиянци се бе разсеяла след предимството от пет гола и допусна Пиетробон да открадне топката, за да вкара.

Така Локомотив се връща в борбата за титлата и е на 4 точки от лидера Литекс и само на една от втория ЦСКА. Нещата за Спортист не изглеждат толкова добре, защото те заемат 15-та позиция с едва 11 точки.