2. - "А" група
  3. Вихрен - Беласица 4:1 в съмнителното македонско дерби

Вихрен - Беласица 4:1 в съмнителното македонско дерби

Двата отбора се прибират на почивка без нито един удар към двете врати, през второто си вкарват 5 гола със смешно играещи защитници

Вихрен разгроми Беласица с 4:1 в югозападното дерби на 21-ия кръг в „А” група, а петте попадения паднаха през втората част на двубоя. Мачът бе доста съмнителен, като се появиха информации, че е бил уговорен. Първото полувреме беше много скучно и приспа и малкото зрители дошли на стадион „Българска армия”, за да наблюдават мача. През второто полувреме и двата отбора се „събудиха” и набързо отбелязаха три гола.

През първата част двата отбора буквално „спукаха топката”, като за 45 минути не отправиха точен удар в очертанията на една от двете врати. Няколко неточни центрирания на Зоран Златковски и 1-2 засади бяха единствените по-интересни ситуации през полувремето. На почивката в отбора на Беласица бяха извършени две принудителни смени, след като Мариян Огнянов получи разтежение в бедрото, а Преслав Йорданов е с болки в коляното.

Второто полувреме започна вихрено за символичните домакини, които откриха резултата в 48-ата минута. Десислав Русев беше изведен зад отбраната на Беласица, чукна топката с глава покрай излезлия вратар на „комитите” Манолов, а след това бутна коженото кълбо в опразнената врата.

В 53-ата минута капитанът на „гладиаторите” Валери Георгиев бе изведен отляво, но вместо да подаде на свой съотборник, той стреля в тялото на Манолов. В следващата атака ситуацията се повтори, но този път Георгиев подаде на Ешкердиня, който за втори път оплете топката в мрежата на Беласица. Три минути по-късно нападателят Десислав Русев се опита да прехвърля стража на „комитите” от 20-ина метра, но кълбото мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. В 61-ата минута Георги Бижев върна Беласица в мача, след като бе изведен зад отбраната на домакините, вратарят Лучини тръгна да го пресреща, но нападателят технично го прехвърли и намали резултата.

В следващите няколко минути Еривертон и Ешкердиня тотално разпиляха защитата на „комитите”, а нови два гола за тима от Сандански бяха отменени.

В 70-ата минута Вихрен организира бърза контраатака, Еривертон подаде към Зографакис, който с комичен удар с кората прати топката за трети път във вратата на Манолов. 15-ина минути след това Златковски отбеляза гол „близнак” на първото попадение. Той бе изведен зад отбраната на Беласица, Манолов тръгна да чисти топката с глава, но се размина се нея и нападателят оформи крайното 4:1. До края на мача можеше да паднат попадения и в двете врати, но пропуски направиха Бижев и Джаейоба.

След тази победа Вихрен се изкачи на 11-ото място в класирането с актив от 22 точки, а Беласица остава твърдо на последното място в класирането с 14 точки.