2. - Англия
  3. Анчелоти с две от две начело на Евертън след гросмайсторска победа над Нюкасъл (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Карамелите" вече са в горната половина на таблицата след пети мач без загуба

Евертън победи с 2:1 Нюкасъл като гост в мач от 20-ия кръг на Висшата лига.

Това е втора поредна победа за Карло Анчелоти начело на "карамелите", с която те вече са в горната половина на таблицата, изпреварвайки именно "свраките".

Алмирон и Биелитон имаха отлични шансове в първите минути, но Пикфорд се намеси успешно. Така в 13-та Калвърт-Люин се оказа най-съобразителен в наказателното поле след неуспешен изстрел от пряк-свободен удар и откри за Евертън.

До края на полувремето Нюкасъл не позволи нито един удар към вратата си, но за разлика от съперника си, те не бяха достатъчно точни пред Пикфорд. Жоелитон и Шар на няколко пъти пробваха късмета си, но той така и не им донесе попадение.

След почивката Анчелоти се опита да удари за втори път съперника си, но няколко атаки не донесоха нужния резултат. Пред Дубравка един след друг пропуски направиха Ричарлисон и Кийн.

В 56-та Нюкасъл все пак стигна до своя гол. Анди Керъл свали с глава центриране отляво и Шар без да се замисли прати топката зад Пикфорд за 1:1. Равният обаче се задържа за осем минути, след като в 64-та Ричарлисон направи страхотен пробив отдясно и прати отличен пас към Калвърт-Люин, който от метър влезе с топката във вратата за 2:1.

До края на срещата Нюкасъл не успя да се пребори с отлично построения тим на "карамелите" и макар да се играеше само в половината на гостите, тактиката на Карло Анчелоти сработи.

Така Евертън вече е десети с 25 точки, а Нюкасъл е със същия актив, но позиция по-надолу.