2. - Англия
  3. Андрей Аршавин изведе Арсенал до очаквана победа на „Фратън Парк”

Андрей Аршавин изведе Арсенал до очаквана победа на „Фратън Парк”

Арсенал запази традицията да не губи срещу Портсмут на „Фратън Парк” в южна Англия, спечелвайки с 3:0 срещата си от 35-я кръг на Висшата лига

Арсенал запази традицията да не губи срещу Портсмут на „Фратън Парк” в южна Англия, след като спечели  с 3:0 срещата си от 35-я кръг на Висшата лига.

В основата на продължението на победната серия над Помпи, която вече се простира над 50 години, несъмнено стоеше руснакът Андрей Аршавин, който днес бе и с капитанската лента на „артилеристите”. Ману Адебайор и Сеск Фабрегас бяха получили очаквана почивка в навечерието на полуфиналния мач реванш за Шампионската лига срещу Манчестър Юнайтед. Резервната скамейка на Арсен Венгер с почти изцяло нови лица в първия отбор на лондончани. Амаури Бишоф, Фран Мерида и Марк Рандал бяха тримата, които получиха шанс за изява, след като Никлас Бендтнер и Аршавин бяха осигурили удобна преднина за гостите.

1:0 в 13-ата минута направи високият датчанин след два опита за центриране на руския си съотборник. Първото центриране от ъглов удар бе спряно от Питър Крауч, но Аршавин успя да се добере до свободната топка и я изпрати към далечната града. Там Бендтнер скочи над отбраната, а нескопосаната намеса на Дейвид Джеймс единствено спомогна каузата на Арсенал.
Четири минути преди първия сигнал за почивка Аршавин, след извеждащ пас на Карлос Вела, проби в наказателното поле на Помпи, където при най-спорната ситуация в срещата реферът Лий Мейсън след консултация с лайнсмена отсъди дузпа в полза на Арсенал. Дейвид Джеймс и Аршавин като че ли бяха на едно мнение за спорното решение на арбитъра, но въпреки това Бендтнер реализира второто си попадение в срещата.

Преднината стана класическа в 56-ата минута, когато при ново взаимодействие между Вела и Аршавин руснака се оказа на добра позиция за центриране. Ное Памаро успя да пресече влитащата топка, но мексиканецът Вела се оказа по-съобразителен и с изкусен изстрел от границата на наказателното поле покачи за 3:0.

До края на срещата мосю Венгер даде почивка на ключовите си играчи Тио Уолкът и Никлас Бендтнер. В 78-ата минута Ное Памаро остави тима си с човек по-малко след като бе изгонен с директен червен картон за професионално нарушение срещу Аршавин.

Три кръга преди края на първенството в Англия Арсенал разполага с комфортна преднина от 13 точки пред Стилиян Петров и Астън Вила, които записаха три поредни равенства. Колебливото представяне на Помпи им отрежда 14-ото място с 38 точки. Първият в зоната на изпадащите Нюкасъл има 31.
Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)