3. Арсенал и Съндърланд поделиха точките след здрава битка (ВИДЕО)

Арсенал и Съндърланд поделиха точките след здрава битка (ВИДЕО)

Двата тима не успяха да си отбележат гол след 90 минути игра

Съндърланд и Арсенал направиха нулево реми в двубой от 35-ия кръг на Премиършип игран на „Стейдиъм ъф Лайт” днес. Двата тима показаха равностойна игра и имаха своите шансове да отбележат, но в крайна сметка поделиха точките.

Арсенал започна двубоя със самочувствието на фаворит и бързо създаде няколко добри положения пред вратата на „черните котки”. В 4-ата минута Алекс Айоби стреля покрай вратата, а удар с глава на Мертезакер след корнер не затрудни вратаря на Съндърланд.

Въпреки териториалното превъзходство на гостите Съндърланд имаше за какво да съжалява през първата част, след като в 22-ата минута Ван Аанхолт уцели гредата от пряк свободен удар.

Най-чистото положение  футболистите на Арсен Венгер  имаха в 34-ата, когато Алексис Санчес изпълни отлично фаул, но реакцията на Маноне беше брилянтна и с плонж изби насочената към долния десен ъгъл топка.

През първата част на двубоя и двата тима имаха претенции за дузпа, но главният рефер Майк Дийн наложи еднакъв аршин и в двете ситуации, и не отсъди 11-метрови удари.

След почивката Съндърланд изравни играта и на моменти успяваше да притесни сериозно отбраната на „топчиите”. В 50-ата Дефоу пробва диагонален удар отдясно, но Чех спаси, а при последвалата добавка на Ян Мвила отново имаше решителна намеса от страна на чешкия вратар.

Прехвърлящ удар на Дефоу в 64-ата не намери целта, а Ламине Коне пропусна да засече от малка дистанция кълбото след изпълнение на корнер.

Дънкан Уотфорд задържа технично между двама бранители и шутира в 79-ата, но Чех с плонж изби, а опасен удар на Санчес малко преди края на втората част попадна в тялото на Маноне.

Във финалните минути Съндърланд се хвърли в атака, което обаче не даде резултат и срещата завърши при резултат 0:0.