2. - Англия
  3. Арсенал мина лесно през Блекпул по пътя към Купата (ВИДЕО)

Арсенал мина лесно през Блекпул по пътя към Купата (ВИДЕО)

Младокът Джоузеф Уилък заби два гола за "артилеристите"

Арсенал се класира за четвъртия кръг на ФА Къп, след като постигна лесна победа с 3:0 при гостуването си на Блекпул.

Домакините се подвизават в Лига 1, трето ниво на английския футбол, и се намират на средата на таблицата, а разликата в класите бе очевадна, макар че Унай Емери даде шанс на някои резерви да се изяват в днешния сблъсък.

Младокът Джоузеф Уилък се превърна в герой за лондончани, след като заби два гола. В 11-ата минута Рамзи стреля от пряк свободен удар и топката удари страничната греда, а след това попадна в краката на Уилък, който вкара от близка дистанция.

В 36-ата минута Арсенал удвои аванса си и на практика уби интригата в мача. След центриране на Дженкинсън, Нкетиа отклони топката към далечната греда и Уилък направи 2:0 за "артилеристите".

Айоби оформи крайния резултат в 81-ата минута. Бившият вратар на Верея Муфумби отрази удара на Рамзи, но при добавката бе безпомощен.

ОБЗОР: Ливърпул с класика до почивката, Тотнъм и Вила с обрати до 3:1 (ВИДЕО)

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)