2. - Англия
  3. Арсенал отнесе Базел като за последно и спечели групата след подарък от Лудогорец (ВИДЕО)

„Топчиите” победиха с 4:1 в Швейцария, Лукас Перес блесна с хеттрик

Арсенал победи категорично Базел в последния шест кръг от груповата фаза на Шампионската лига. „Топчиите” се наложиха с 4:1 на стадион „Санкт Якоб Парк”. По този начин лондонският отбор удари рамо на Лудогорец в битката за третото място в група А и българският шампион ще играе в Лига Европа през пролетта.

В Париж Лудогорец направи най-важното в борбата си за класиране – направи равен срещу Пари Сен Жермен  2:2 и завърши с 3 точки. Разградчани бяха и много близо до победата. Така, отборът на Унай Емери завърши на второто място, а Арсенал спечели групата, благодарение на равенството във френската столица.

Арсенал напълно надигра съперника си и заслужено се поздрави с победата. Отборът на мениджъра Арсен Венгер натисна Базел още от началото и доминираше през цялото време, като домакините имаха само няколко добри момента.

Резултатът бе открит още в 8-ата минута. Алексис Санчес видя непокрития Киърън Гибс в наказателното поле, той подаде Лукас Перес, който на няколко сантиметра от голлинията се разписа.

В 11-ата минута Базел вкара топката във вратата, но имаше засада. Топката бе центрирана към Делгадо и той игра с глава. Оспина се намеси, но прати топката към играч на Базел, който вкара. Последва обаче сигнал за засада и на повторението ясно се видя, че Делгадо е бил в такава позиция.

Пет минути по-късно гостите от Англия удвоиха преднината си. Гибс получи от Йозил и веднага стреля. Вратарят Томас Вацлик не се намеси убедително и прати топката към Перес, който без да се замисли прати във вратата.

В края на първото полувреме Давид Оспина направи решаващо спасяване. Щефен отправи силен удар към далечния ъгъл, вратарят първоначално не успя да улови топката и Янко се спусна към нея, но в крайна сметка нападателят бе изпреварен от стража на артилеристите.

Второто полувреме започна вихрено и в 47-ата минута Перес оформи своя хеттрик с удар към далечния ъгъл. При това положение отново Гибс се отличи с асистенция.

Интригата в тази среща бе напълно убита в 54-ата минута.  Арсенал вкара четвъртия си гол след нова много добра атака и сериозно пропукване на защитата на домакините. Санчес подаде майсторски към Йозил, който видя Алекс Айоби сам срещу вратата, подаде му и последният нямаше как да сгреши.

Алексис Санчес също бе много близо до това да сложи името си сред голмайсторите. Той изпълни пряк свободен и топката се отби от напречната греда.

В 78-ата минута влезлият като резерва нападател Сейду Думбия вкара голът за Базел. Той комбинира с Янко, справи се с Холдинг и не остави шансове на Оспина.

Жребият за следващата фаза в турнира Шампионска лига ще се тегли в понеделник, 12 декември.