2. - Англия
  3. Арсенал с първа победа след рестарта на сезона (ВИДЕО)

Арсенал с първа победа след рестарта на сезона (ВИДЕО)

Головете за успеха на "артилеристите" реализираха Нкетия и Уилок

Арсенал спечели с 2:0 гостуването си Саутхемптън от 31-ия кръг на Висшата лига. Головете за успеха на "артилеристите" реализираха Нкетия и Уилок. Домакините завършиха срещата с човек по-малко след червен картон на Стивънс в 85-ата минута. Успехът е първи за тима на Микел Артета след подновяването на първенството, след като записа загуби от Брайтън (1:2) и Манчестър Сити (0:3).

Мачът започна с опасност пред вратата на "светците". Обамеянг обаче не успя да преодолее стража. Малко след това Нкетиа прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада на Букайо Сака, който му асистира. В десетата минута Обамеянг бе изведен отлично зад защитата на домакините, но ударът му се отби от гредата.

Арсенал все пак стигда до попадение. В 20-ата минута вратарят на домакините Алекс Макарти подари топката на Нкетиа, който откри резултата на празна врата.

През втората част домакините тръгнаха да търсят попадение, но това не се получи. В 73-ата минута Нейтън Редмънт стреля опасно към вратата, но топката не намери целта. Пет минути по-късно Шейн Лонг стреля опасно, но Мартинес спаси ефектно.

Домакините останаха с човек по-малко след директен червен картон на Стивънс, а след последвалия пряк свободен удар Уилок вкара топката в мрежата, след като беше на точното място и простреля вратаря на домакините, за да направи резултата 2:0 в полза на Арсенал.

След успеха Арсенал е на 9-ото място с актив от 43 точки, а Саутхемптън е на 14-о с 37.

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)