2. - Англия
  3. Арсенал взе само точка от Стоук, но се доближи до ШЛ (видео+снимки)

Арсенал взе само точка от Стоук, но се доближи до ШЛ (видео+снимки)

Крауч и Ван Перси вкараха в първите 15 минути за 1:1

Арсенал взе само точка от гостуването си на Стоук Сити след 1:1 на „Британия стейдиъм” в среща от 36-ия кръг на английската Висша лига. Ремито обаче се оказа добре дошло за лондончани, защото прекият им конкурент за третата позиция Нюкасъл без разгромен с 4:0 от Уигън.

Арсенал бе по-активният отбор през целия мач, но куп пропуски и няколко спорни ситуации, при които Крис Фой можеше да отсъди дузпа, ала не го направи, задържаха ремито до края.

Иначе мачът на „Британия” започна взривно. Бенаюн и Ван Перси стреляха, като изстрелът на израелския халф прелетя в аут, а Асмир Бегович спаси шута на „летящия холандец”.

Вместо преднина за гостите, зрителите видяха гол първо за „грънчарите”. Матю Етерингтън центрира добре, Войчек Шчежни остана на мястото си, а после Питър Крауч се извиси между Вермаелен и Гибс, за да прати в долния ъгъл за 1:0 в 10-ата минута.

Домакините водиха в мача само 5 минути. След четвърт час игра Робин ван Перси чудесно залъга с тяло защитата на Стоук и се оказа на правилното място да засече центрирането на Томаш Росицки в мрежата за 1:1.

После се заредиха пропуските за Арсенал. Първи беше Жервиньо, който някак си успя да не отбележи и с глава стреля в аут.

До края на частта играта се успокои и полувремето дойде при 1:1.

Ван Перси засече центриране на Саня, но Бегович лови в началото на вторите 45 минути.

Стоук затвори играта и се бранеше с по 9-10 души отзад. Аарън Рамзи можеше да вкара, но ударът му бе блокиран с тяло. Разочарованието на халфа бе голямо, а желанието му да се разпише на стадиона, където Райън Шоукрос му счупи крака бе наистина огромно, но това не бе неговият ден.

Йоси Бенаюн поиска дузпа за задържане от страна на Глен Уилън, но Крис Фой подмина претенциите му.

Камерън Джером изненадващо можеше да изведе Стоук напред, но ударът му по диагонала бе избит от стража на Арсенал.

До края „грънчарите” правеха епизодични контри, а Арсенал сякаш се измори и предпочете да не тръгва сляпо в атака, а да задържи точката.
Арсенал е трети с 66 точки, а Стоук е 14-ти с 42.

В друга среща от 36-ия кръг на Премиършип Евертън разгроми Фулъм с 4:0 в мач без значение и за двата тима.

Павел Погребняк спря с ръка удар на Никица Йелавич и съдията Фил Дауд моментално даде дузпа. Хърватинът сам изпълни и вкара 9-тия си гол за сезона с екипа на „карамелите” за 1:0 в 7-ата минута.

Евертън удвои преднината си в 16-ата минута, когато Маруан Фейлани бе оставен непокрит след корнер отдясно и вкара с глава за 2:0, а Деймиън Дъф не можа да изчисти от голлинията.

В края на полувремето Пиенаар изведе Йелавич, той заобиколи Шварцер и направи 3:0 в 40-ата минута със своя гол номер 10 във Висшата лига.

След час игра мачът практически свърши. Пак Пиенаар със страхотен пас изведе този път Тим Кейхил, който замени контузения Дарън Гибсън, и австралиецът технично чукна покрай Шварцер за крайното 4:0.

Евертън остава 7-ми с 51 точки, Фулъм е 9-ти с 46.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)