2. - Англия
  3. Астън Вила грабна трите точки при визитата на новака Бърнли (ВИДЕО)

Астън Вила грабна трите точки при визитата на новака Бърнли (ВИДЕО)

Бирмингамци спечелиха с 3:1 като гост

Астън Вила спечели с 3:1 гостуването на Бърнли и взе втора поредна победа във Висшата лига. Мети Кеш вкара два при гостуването в Бърнли. Той се разписа в 8-ата и 20-ата минута на двубоя, Фостър върна един гол в началото на второто полувреме, но в 61-ата минута Диаби „затвори“ мача.

Още в 8-ата минута Астън Вила поведе. Оли Уоткинс отигра в наказателното поле, а Мати Кеш засече центрирането му и резултатът стана 0:1.

В следващите минути двата отбора си размениха няколко интересни положения, а в 20-ата минута Вила вкара втори гол.

Муса Диаби пусна към Мати Кеш, който се оказа непокрит в наказателното поле и пусна топката зад Джеймс Трафорд – 0:2.
До края на полувремето гостите имаха още няколко изгодни ситуации, Люка Дин и Диего Карлуш имаха шансове за трети гол, но не сполучиха.

В 38-ата минута Оли Уоткинс получи топката в наказателното поле, стреля, но Трафорд спаси.

В началото на второто полувреме Бърнли намали. Лайл Фостър получи топката в наказателното поле и прехвърли Йохан Берг Гудмунсдсон – 1:2.
Бърни опита да изравни, но получи трети гол.

В 61-ата минута Муса Диаби стреля от воле от ръба на наказателното поле, след като получи пас от Люка Дин и направи безпомощен стражът на домакините.

В 75-ата минута Никола Дзаниоло имаше шанс за дебютен гол, но шутът му бе блокиран.

Минута преди края Джей Родригес получи добра възможност да намали. Джош Кълън центрира, а Джей Родригес стреля, но топката мина покрай вратата.

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)