2. - Англия
  3. Астън Вила отново тръгна към Чемпиъншип, Стилиян цял мач резерва за бирмингамци (видео)

Блекпул пропусна ценни три точки в последните секунди

Тимът на Астън Вила отново стъпи накриво в Премиършип. Бирмингамци се издъниха насред „Вила Парк” срещу водещия люта битка за оцеляването си Уулвърхемптън, губейки с 0:1. Стилиян Петров пък бе на резервната скамейка за тима си и изгледа целия мач оттам.

Още във втората минута гостуващите „вълци” имаха отличен шанс да открият, но ударът на Ненад Милияш от около 10-ина метра бе отразен от Брад Фридел.

В следващите минути Астън Вила се активизира и опита да отбележи, но пропуски направиха Куеяр и Даунинг.

В 38-ата минута Уулвс поведе чрез Матю Джарвис, който стреля великолепно, пращайки неспасяемо топката зад Фридел. При резултат 0:1 дойде и завършекът на първите 45 минути.

През втората част бирмингамци опитаха да достигнат до равенството, а играчите на Жерар Улие направиха ред пропуски, най-сериозният от които бе в 79-ата минута, когато Ашли Йънг удари напречната греда.

Така Астън Вила отново погледна към Чемпиъншип, след като заема 14-ото място с 33 точки. Уулвс взе глътка въздух, но още е в зоната, на 19-ата позиция с 32.

Отборът на Блекпул пък пропусна победата секунди преди края на мача си срещу Блекбърн. „Мандаринките” водеха с 2:1 в гостуването си на „Иууд Парк” до последните секунди, но все пак допуснаха изравняване.

Блекпул излезе с два гола напред до 30-ата минута, а техен автор бе звездата на отбора Чарли Адам, който първо откри от дузпа в 25-ата минута, а няколко мига по-късно удвои.

Кристофър Самба върна надеждите на Блекбърн за поне точка малко след началото на втората част, а крайното 2:2 бе оформено от Дейвид Хойлет в 93-ата минута на двубоя.

Така Блекпул пропусна да запише ценен успех и се намира на 15-ото място с 33 точки. Блекбърн е 13-ти със същия актив, но по-добра голова разлика.