2. - Англия
  3. Автогол и червен картон помогнаха на Нюкасъл да победа срещу Уест Хем (ВИДЕО)

Автогол и червен картон помогнаха на Нюкасъл да победа срещу Уест Хем (ВИДЕО)

"Свраките" се отдалечиха от опасната зона и спряха съперника си за Топ 3

Нюкасъл спечели с 3:2 домакинството си на Уест Хем в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. Успехът е втори пореден за "срваките", които се отдалечиха от зоната на изпадащите и вече дишат по-спокойно. Гостите пък остават четвърти на точки зад третия Левстър. Те обаче могат да бъдат изпреварени от следващите ги Челси и Ливърпул, на които им предстои да изиграят мачовете си от кръга.

"Чуковете" останаха с човек по-малко още в 36-ата минута, когато от игра бе изгонен Крейг Доусън, Въпреки че играха повече от полувреме в намален състав, те имаха своите възможности да стигнат до успеха. Липсата на късмет обаче им попречи.

Резултатът беше открит в 36-ата минута, когато Иса Диоп опита да изчисти топката, но вместо това я прати в мрежата, пред учудения поглед на вратаря. В атаката при отбелязването на гола, Доусън извърши грубо нарушение. След попадението той получи втори жълт картон и беше отстранен от игра.

Само 5 минути след това центриране в полето на Нюкасъл завари неподготвен Лукаш Фабиански. Вратарят изпусна топката, която попадна в краката на Жоелинтон и той се разписа за 2:0.

В 73-ата минута Диоп отчасти се реваншира за грешката си и отбеляза с глава. Резултатът беше изравнен в 80-ата, когато Джеси Лингард вкара дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле.

Две по-късно Джо Уилок се превърна в герой за домакините, засичайки с глава топката в мрежата за крайното 3:2.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)