2. - Англия
  3. АЗ измъкна точка на заспалия Арсенал - 1:1

АЗ измъкна точка на заспалия Арсенал - 1:1

Домакините от Алкмаар успяха да изравнят в третата минута на добавеното време, след като защитата на лондончани проспа наглед безобидно центриране от средата на терена.

АЗ Алкмаар и Арсенал завършиха наравно 1:1 в трети мач от груповата фаза на Шампионската лига. Домакините от Алкмаар успяха да изравнят в третата минута на добавеното време, след като защитата на лондончани проспа наглед незастрашително центриране от средата на терена. Двата отбора си поделиха по едно полувреме от мача, в които респективно добрата и на двете страни бе възнаградена с по един гол.

Срещата започна без изненади и двете единайсеторки се бяха вкопчили в битка в средата на терена. Мачът не предложи характерната и за двата състава игра на високи обороти и първата част протече относително спокойно. Домакините от Алкмаар разполагаха с предимство във владеенето на топката, но действията им не се оказаха ползотворни. Ел Хамдауи и Муса Дембеле подобно и на предишните срещи бяха най-опасни от редиците на АЗ. Двамата обаче успяха да отправят минимален брой опасни удари към стража на „артилеристите” Вито Маноне.

Въпреки, че бе предоставил инициативата на противника Арсенал се задоволи с по-добрите голови възможности в целия мач. Още в самото начало Андрей Аршавин се откъсна от отбраната и с добро подаване Към Робин Ван Перси създаде първото 100-процентово положение в мача. Холандският нападател залъга един защитник и стреля от около пет метра. За негова жалост и въпреки чистия коридор към вратата, топката бе запратена право в ръцете на вратаря Серхио Ромеро. Отново Аршавин след половин час игра бе в основата на интересна ситуация пред противниковата врата, но отправената от руснака топка не намери целта. В 36-ата минута се случи логичното и Арсенал поведе в резултата. Бранителят Никлас Моисандер допусна ужасяваща грешка и практически подари топката на Аршавин, който намери Ван Перси. Той бързо напредна и „заложи” топката за връхлитащия Сеск Фабрегас, който не сбърка от близко разстояние и изведе гостите напред. Минута преди почивката Ван Перси записа нов пропуск. Холандецът изпрати свиреп удар към Ромеро, който не успя да реагира навреме, но за негов късмет кълбото отскочи от лявата му ръка и излезе в корнер.

След паузата темпото спадна драстично. АЗ продължаваше да изпитва трудности с пробивите в противниковото наказателно поле. Въпреки всичко домакините на два пъти имаха отлични възможности за изравнителен гол. Първата бе създадена при ъглов удар, който изненада Абу Диаби. Влитащата топка отскочи от гърдите на халфа и падна върху напречната греда над Маноне. Домакините изпуснаха още един 100-процентов шанс минути по-късно. Положението отново дойде от статично положение. Центрирането не бе посрещнато от отбраната на Арсенал, но незнайно как двама футболисти на АЗ успяха да „изчистят” топката в аут.

Това не спря състава на Роналд Куман и упоритостта бе възнаградена в третата минута от добавеното време. Мендес Да Силва изравни за АЗ, а голът неизненадващо в този момент падна от ново статично положение. Центрирането бе направено от средата на терена, в пеналта топката бе свалена от играч на АЗ към Да Силва, който без подготовка със силно воле остави Вито Маноне безпомощен.

Това бе и последната интересна ситуация в мача. Арсенал и АЗ си поделиха по едно полувреме и една точка за каузите си в Група „Н” на Шампионската лига. Аресенал загуби първи точки в тазгодишната си еврокампания, но продължава да води в групата си следван от тима на Олимпиакос. АЗ се повдигна от последната позиция и е на точка над другия дебютант в лигата Стандарт Лиеж.

АЗ Алкмаар – Арсенал 1:1

1:0 Фабрегас 36’
1:1 Да Силва 90+3’

Стартови състави:

АЗ Алкмаар: Ромеро, Морено, Да Силва, Шаарс, Ел Хамдауи, Мартенс (Ланс), Поулсен, Дембеле, Моисандер (Вернблоом), Холман (Пеле);

Арсенал: Маноне, Вермален, Галас, Клиши Саня, Сонг, Фабрегас, Ебуе (Рамзи), Диаби, Аршавин, Ван Перси (Вела);

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)