2. - Англия
  3. Бърнли отнесе Уулвс с 4:0, Ууд с хеттрик (ВИДЕО)

Бърнли отнесе Уулвс с 4:0, Ууд с хеттрик (ВИДЕО)

"Кларетите" се измъкнаха на девет точки от опасната зона и гледат по-спокойно към спасението

Бърнли разгроми с 4:0 Уулвърхмептън като гост в мач от 33-тия кръг на Висшата лига. В герой за „виненочервените се превърна Крис Ууд, който реализира хеттрик още преди почивката и до голяма степен предреши крайния победител. Пет минути преди края крайният резултат оформи Ашли Уестууд, като Ууд влезе в ролята на асистент.

След внушителното си представяне Бърнли се изкачи до 14-ата позиция в класирането с 36 точки, на комфортните 9 точки от зоната на изпадащите. „Вълците“ са 12-и с 41 пункта.

Четвърт час след началото гостите вече водеха в резултата. В 15-ата минута Крис Ууд тръгна на индивидуален рейд, навлезе в наказателното поле и с удар по диагонала реализира за 1:0.

Само шест минути по-късно нападателят на Бърнли удвои головата си сметка. Дуайт МакНийл центрира, а Ууд от непосредствена близост нямаше как да пропусне – 2:0.

В 39-ата минута Адама Траоре влезе остро в краката на противник. Намеси си ВАР, а главният съдия преразгледа ситуацията за евентуален директен червен картон. В крайна сметка футболистът на Уулвърхемптън се размина само с официално предупреждение.

Секунди преди почивката Ууд оформи своя хеттрик и внесе спокойствие сред съотборниците си. Той засече центриране от ъглов удар и прати топката в мрежата.

В началото на втората част топката за четвърти път се озова в мрежата на Уулвс, но този път попадението не бе зачетено заради засада.

Домакините нямаха отговор на трите безответни попадения, които получиха, нито можеха да спрат Ууд, който допринесе и за четвърти гол. В 85-ата минута новозеландецът комбинира с Уестууд, който със страхотен удар от границата на наказателното поле оформи крайния резултат.

За Бърнли в следващия кръг от Висшата лига предстои домакинство на Уест Хем, докато Уулвърхемптън гостува на Уест Бромич.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)