2. - Англия
  3. Базел и Юнайтед изнесоха 6-голов спектакъл в „Театъра на мечтите” (видео)

Базел и Юнайтед изнесоха 6-голов спектакъл в „Театъра на мечтите” (видео)

Бербатов се появи в края при 2:3 за швейцарците, „червените дяволи” стигнаха до ремито по свое му - в последната минута

Английският шампион Манчестър Юнайтед бе на път да загуби за първи път у дома през последните 17 месеца, но типично в свой стил в самия край на мача стигна до впечатляващо реми 3:3 срещу швейцарския Базел.

Двата непобедени от началото на сезона състава се срещнаха в двубой на „Олд Трафорд”, който се превърна в истински спектакъл за зрителите, при това – с доста различни актьори.

Сред тях в началото не бе българският нападател Димитър Бербатов, който се появи като резерва в последните 10 минути на двубоя и можеше да претендира за дузпа срещу себе си, но не съумя да се разпише.

Изненадващо за всички гостите започнаха устремно срещата и до петата минута създадоха две добри голови възможности. При първата капитанът Щрелер се засуети и потърси подаване, което бе неуспешно, а при втората той изведе на отлична позиция Фабиан Фрай, но последният, останал очи в очи със стража Де Хеа, стреля изключително неточно и топката излезе в аут.

Отговорът на Юнайтед не закъсня и в осмата минута дебютиралият в турнира Ашли Йънг центрира добре, а играещият на другия фланг Антонио Валенсия засече кълбото с глава, но не уцели вратата, а в следващата атака Даниел Уелбек стори същото, но с крак.

„Червените дяволи” постепенно наложиха своя ритъм и в 16-ата минута след добра атака отдясно топката стигна до Райън Гигс, който я подаде към Уелбек, а ударът на младежа срещна страничната греда и се превърна в гол. Броени секунди по-късно упражнението се повтори. Гигс напредна, изведе юношата на Юнайтед на чиста позиция и той вкара второто си попадение в срещата.

В 25-ата минута гостите отново получиха шанс да вкарат попадение, но този път Алекс Фрай пропусна от чиста позиция и така резултатът се запази до почивката, въпреки че до нея домакините имаха още две добри възможности за гол.

Веднага след паузата гол на Ашли Йънг бе справедливо отменен заради засада, а в малко по-късно Щрелер остана сам срещу Де Хея, но в последния момент испанският страж спаси инстинктивно с крак удара на капитана на гостите.

В 58-ата минута обаче той бе безпомощен, след като първо спаси удар с глава от непосредствена близост, но топката попадна у Фабиан Фрай, а той със силен шут я прати в дясната на Де Хеа греда, а после тя спря в мрежата зад него.

Сценарият от първата част, но с други изпълнители се повтори изцяло, тъй като само минута след гола си, Базел вкара и втори, с който изравни резултата. Този път автора на първия гол Фабиан Фрай асистира на своя съфамилник Алекс и той с глава простреля Де Хеа за 2:2.

Четвърт час преди края дойде и най-сериозния шок, който зрителите на „Олд Трафорд” са виждали в последните няколко години. Тогава Антонио Валенсия, който бе преминал в зоната на десния краен бранител заради влизането на Нани, направи едно непозволено според рефера нарушение в наказателното поле и се стигна до дузпа в полза на гостите. Алекс Фрай застана зад топката и без да се замисли я прати в горния десен ъгъл на пазената от Де Хеа врата.

Фъргюсън реагира, пускайки в игра Димитър Бербатов за последните 10 минути. С влизането на българина Юнайтед заигра вабанк и в крайна сметка поднесе на „Театъра на мечтите” специалитета си – късно попадение, което бе дело на Ашли Йънг и падна в последната 90-ата минута.

В петата минута от даденото 4-минутно продължение Бербатов можеше да се превърне в герой, но не успя да уцели вратата от малък ъгъл и така двата отбора напълно заслужено си разделиха точките.

След ремито „червените дяволи” останаха на третата позиция във временното класиране на група „С” с две точки от също толкова срещи, докато в другия мач от потока португалският Бенфика спечели минимално визитата си на Оцелул и така оглави подреждането с 4 точки.

Единственото попадение в Букурещ падна пет минути преди почивката и бе дело на Бруно Сезар.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)