2. - Англия
  3. Бент измъкна Тотнъм от дъното след 2:1 над Манчестър Сити

Бент измъкна Тотнъм от дъното след 2:1 над Манчестър Сити

Тотнъм победи Манчестър Сити с 2:1 в зрелищен спектакъл, игран на „Сити ъф Манчестър”. В герой за Тотнъм се превърна Дарън Бент, реализирал две попадения за гостите. След този мач възпитаниците на Хари Реднап вече не се намират в зоната на изпадащите.

Срещата започна отлично за домакините и в 16-ата Райт-Филипс подаде към Васел, той стреля опасно към Гомес, вратарят изби, но коженото кълбо попадна в Робиньо и той бе точен за 1:0. В 26-ата минута обаче Желсон Фернандеш получи втори жълт картон и Сити останаха с 10 човека на терена. 4 минути по-късно Ричард Дън направи фатална грешка в защита, Дарън Бент овладя топката и изравни за 1:1. В 64-ата минута капитанът на „шпорите” Джърмейн Джинас подаде към Бент и английският нападател реализира 8-о попадение в 7 изиграни срещи. В 82-ата минута Сити останаха с 9 човека, след директен червен картон за Дън, фаулирал грубо Бент. 3 минути преди редовните 90 играта напусна и Асу-Екото, отново с червен картон.

Тотнъм вече са 16-и в класирането с 12 точки, а на 13-ата с 1 повече е Сити.
Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)