2. - Англия
  3. Бирмингам и Стоук на ¼-финал за ФА къп след класики над Шефилд и Брайтън, Киш извън групата на „чайките” (видео)

„Грънчарите” победиха с 3:0 лидера в Лига 1 Брайтън, в чийто състав отново не попадна българският универсален боец Радостин Кишишев

Съставите на Бирмингам и Стоук Сити си осигуриха участие в ¼-финалната фаза на турнира за ФА къп, след като спечелиха с класическото 3:0 домакинствата си, съответно на Шефилд Уензди и Брайтън, макар и двата елитни отбора да дадоха по една жертва в лицето на контузилите се по време на двубоите срещу представителите на Лига 1 Матю Етирингтън (Стоук Сити) и Александър Хлеб (Бирмингам).

Българският представител в тима на „чайките” Радостин Кишишев за пореден път не попадна в групата на своя тим, който гостува на „Британия Стейдиъм” в мач от петия кръг на най-стария клубен футболен турнир и си тръгна победен с 0:3.

Играещият под наем от Астън Вила в тима на „грънчарите” Джон Карю откри резултата за домакините още в 14-ата минута, а само осем по-късно Джонатън Уолтърс удвои аванса на Стоук.

Лошата новина за уелския наставник на домакините Тони Пюлис дойде в 39-ата минута, когато Матю Етирингтън получи травма и трябваше да бъде заменен принудително от Рикардо Фулър.

Само четири минути по-късно обаче дойде и добра новина за специалиста, тъй като бранителят Райън Шоукрос се разписа с глава след изпълнение на корнер и оформи крайното Стоук Сити – Брайтън 3:0.

Със същия резултат спечели и друг елитен тим – Брирмингам, който се наложи у дома над борещия се за оцеляване в Лига 1 състав на Шефилд Уензди.

Дошлият през лятото от мексиканския Америка чилийски халф Емануел Коликуе откри резултата на „Сейнт Андрюс” още в шестата минута, а в 18-ата присъединилият се към тима през зимата нигерийски нападател Обафеми Мартинс също се разписа за първи път с екипа на Бирмингам.

В 26-ата минута обаче Александър Хлеб получи травма и бе заменен принудително, а малко след почивката бранителят Дейвид Мърфи оформи класическия резултат в полза на своя тим.