2. - Англия
  3. Бирмингам спря Арсенал за титлата – 1:1

Бирмингам спря Арсенал за титлата – 1:1

Кевин Филипс разплака Венгер и компания с 250-ия гол в кариерата си

Отборът на Арсенал допусна грешна стъпка в битката си за титлата в Премиършип, след като не успя да победи тима на Бирмингам, завършвайки наравно 1:1. Срещата се игра на стадион „Сейнт Андрюс” и бе от програмата на 32-ия кръг на английската Висша лига. Насри откри в 81-ата минута, а Филипс оформи крайното 1:1 в 91-ата с 250-ия гол в кариерата си.

Двубоят започна със страхотна възможност за гостите, но шут на Диаби бе блокиран от играч на Бирмингам в последния момент. В 13-ата минута пък „сините” можеха да открият резултата, когато Макфадън се откъсна от трима играчи на „топчиите” стреля силно към вратата, но кълбото премина критично близо до вратата на Алмуния. В 18-ата минута Уолкът остана сам срещу Харт, стреля с десния крак, но стражът на домакините спаси.

След това положение темпото на игра поспадна и следващата опасна възможност дойде чак в 37-ата минута, когато Джеръм се откъсна сам срещу Алмуния, стреля с върха на пръстите си, но испанският страж на „топчиите” спаси. До края на полувремето гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с по-добра игра на домакините, въпреки че в 47-ата минута Росицки стреля опасно, но Харт спаси. В 55-ата минута пък Диаби стреля опасно от около 13 метра, но право в ръцете на стража на „сините”. След това положение домакините организираха сериозен натиск и започнаха да притесняват по-често Алмуния. В 62-ата минута те пропуснаха страхотен шанс за гол, след като Фергюсън центрира за Джонсън, който прехвърли испанския страж на „артилеристите”, но кълбото срещна дясната греда на Арсенал, след което попадна в Дан, ала той я прати над вратата от около 6 метра.

Така дойде 81-ата минута, когато лондончани все пак съумяха да открият резултата. Тогава Насри проби през центъра, никой от бранителите на домакините не го посрещна и французинът не се поколеба да стреля ниско с десния крак, а топката се заби в долния десен ъгъл на Харт – 1:0.

След гола отборът на Бирмингам опита финален натиск, което оголи позициите им в отбрана. В 90-ата минута Фабрегас изведе Насри очи в очи с Харт, но французинът вместо да стреля, се опита да подава към Аршавин и пасът му логично бе пресечен от играч на Бирмингам. В 91-ата минута обаче ветеранът и резерва в този мач Кевин Филипс разплака Венгер и компания с 250-ия си гол в кариерата си. Тогава кълбото бе центрирано към наказателното поле, където Филипс малко случайно отправи изстрел, който огъна ръцете на Алмуния и влезе в мрежата му за крайното 1:1.

След това равенство тимът на Арсенал се намира на 3-о място във временното класиране с актив от 68 точки, на три зад лидера Манчестър Юнайтед. Домакините от Бирмингам пък са 9-и с 45 спечелени пункта.

Бирмингам – Арсенал 1:1

0:1 Насри 81’
1:1 Филипс 90+1’

Стартови състави:

Бирмингам: Харт, Риджуел, Дан, Джонсън, Кар, Фейхи (Филипс 84’), Фергюсън, Бойер, Гарднър, Макфадън (Бенитес 76’), Джеръм

Арсенал: Алмуния, Саня, Кембъл, Сонг, Клиши, Росицки (Аршавин 68’), Денилсон, Диаби, Уолкът (Насри 69’), Фабрегас, Бендтнер

Жълти картони: Фергюсън, Гарднър, Кар (Бирмингам); Сонг, Клиши (Арсенал)

Стадион: „Сейнт Андрюс”

Рефер: Хауърд Уеб

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)