2. - Англия
  3. Блестящ Марто Петров с нов гол за „свинските крачета”

Блестящ Марто Петров с нов гол за „свинските крачета”

Болтън победи Сейнт Джонстън с 2:0, българинът открива резултата

Българският национал Мартин Петров продължава да впечатлява с изявите си в новия си тим Болтън Уондърърс. „Свинските крачета” победиха шотландския Сейнт Джонстън с 2:0 в контрола, а българинът, който игра цял мач за своя тим, откри резултата в 77-ата минута.

Болтън бе по-добрият тим от началото на мача, но направи много пропуски пред противниковата врата, като Петров и Кевин Дейвис бяха най-често сред заподозрените.

През втората част „тротърс” пропиляха два отлични шанса чрез Петров и резервата Елмандер, преди да се стигне до 77-ата минута, когато Марто овладя брилянтно едно подаване на Роби Блейк, нагласи топката на левия си крак и със силен удар заби кълбото в близкия ъгъл за 1:0.

Точно 5 минути след това пък шведът Елмандер оформи крайното 2:0, след като с хубав удар заби топката в горния ляв ъгъл на вратаря на шотландците.
Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)