2. - Англия
  3. Блестяща игра и първа победа за Астън Вила над Арсенал от 10 години насам

Блестяща игра и първа победа за Астън Вила над Арсенал от 10 години насам

Отборът на Мартин О`Нийл победи с 2:0, стабилният Стилиян Петров с 90 минути.

Отборът на Астън Вила записа своята първа победа над Арсенал от близо 10 години насам, след като в днешния мач от 13-ия кръг на Премиършип надигра лондончани с 2:1 на собствения му „Емирейтс”. 90 пълни минути за Вила изигра Стилиян Петров, който се представи на обичайното си добро ниво.

Първото полувреме, макар и изненадващо бе тотално в полза на гостите. Атаки по крилата на Ашли Йънг и Гейбриъл Агбонлахор оставяха без дъх тромавите Галас и Силвестър, които оформяха централната двойка на Арсенал. В 19-ата минута гостите осъществиха поредната си бърза атака, съдията на срещата Майк Райли направи великолепен авантаж, стигна се до центриране в наказателното поле на Арсенал, след което Тио Уолкът фаулира Ашли Йънг и съдията нямаше избор - дузпа. От бялата точка обаче, потърпевшият Йънг даде възможност на Алмуния да спаси удара му. Въпреки шока от пропуска, гостите от Бирмингам продължиха с отличните си атаки, а само минута по-късно Стив Сидуел също бе близо до откриване на резултата. Последваха да пропуска на Ашли Йънг, който бе силно мотивиран да се реваншира пред съотборниците си за дузпата. В 34-ата минута Гарет Бари отправи поредния снаряд към испанския вратар, но той за пореден път бе блестящ. В крайна сметка полувремето завърши с куриозните 8 удара за Вила срещу 1 за „фаворитите” от Лондон.

Второто полувреме започна в по-спокойно темпо, като домакините разиграваха повече топката, без да покажат никаква идея в нападателен план. Трагичен в атака за тях бе единственият им нападател – Никлас Бендтнер. В крайна сметка Венгер не издържа на безобразната игра на своя отбор и направи две промени в тима си. На мястото на Диаби се появи Адебайор, а Бендтнер отстъпи мястото си на младия Карлос Вела. В 70-ата минута логичното се случи. Стилиян Петров поде атака за Вила, намери Ашли Йънг, а той отправи поредното си остро центриране към Алмуния, където неориентирания Гаел Клиши си отбеляза автогол. Само за 6 минути домакините създадоха три положения за гол, толкова колкото не сътвориха за 70 минути преди това. Удар на Адебайор намери гредата, след това той опита задна ножица, а в малко след това Денилсон шутира опасно, но Фридъл спаси. В 80-ата минута Вила нанесе и втория си удар. Лаурсен изчисти напосоки топката от своето наказателно поле, тя попадна у Агбонлахор, който надбяга Галас и с мощен удар направи 2:0. До края на мача е трудно да се каже, че имаше положения за домакините, но все пак Фабрегас и Насри бяха близко до поне едно попадение. От своя страна, безкрайно доволен от момчетата си, Мартин О`Нийл не извърши нито една смяна.

Стартови състави:
АРСЕНАЛ: Алмуния – Клиши, Силвестър, Галас, Саня (71`Туре) – Денилсон, Фабрегас, Уолкът, Диаби (Адебайор, 62`), Насри – Бендтнер (Вела, 68`)
АСТЪН ВИЛА: Фридъл – Куеляр, Люк Йънг, Дейвис, Лаурсен – Бари, Петров, Сидуел – Ашли Йънг, Агбонлахор и Джеймс Милнър.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)