2. - Англия
  3. Бодуров греши фатално и играе като нападател за атрактивно реми на Фулъм

Бодуров греши фатално и играе като нападател за атрактивно реми на Фулъм

Българският национал бе виновен за първия гол на Блекпул, а после на два пъти бе близо да се разпише при 2:2 на "Крейвън Котидж"

Николай Бодуров игра цял мач за Фулъм, който навакса два гола пасив и взе точка след 2:2 срещу Блекпул на своя „Крейвън Котидж”.

Двубоят беше идеален шанс за лондочани да бият последния в Чемпиъншип в 16-ия кръг, но вместо това те се задоволиха само с точка и вече са в серия от 5 мача без поражение.

Още във втората минута Бодуров сбърка и не успя да пресече пас на Даниелс към Ишмаил Милър, а бившият нападател на Манчестър Сити и Уест Бромич прати в далечния ъгъл на Бетинели за 1:0 за гостите.

Брайън Руис стреля опасно с глава след центриране на Аморебиета.

Блекпул изравни след нова добра изява на Милър. Таранът се справи с физическа мощ с партньора на Бодуров – Бърн, а после пусна успоредно за Мърфи, който лесно вкара на празна врата – 2:0.

5 минути преди почивката капитанът на Белкпул Тони Макмеън си изкара глупав директен червен картон, след като изрита Уго Родайега, когато топката бе далеч от двамата. В тази ситуация единият асистент каза на главния съдия какво се е случило, защото той не забеляза.

В добавеното време на първата част капитанът на Фулъм Скот Паркър направи двойно с Родайега и се разписа на близката греда за 1:2.

Фулъм изцяло натисна след паузата и Бодуров бе близо до гол, но стреля малко високо след корнер на Руис. В 72-ата минута отново Бодуров овладя на гърди и стреля силно от воле, но този път вратарят Люис страхотно спаси.

От последвалия корнер Брайън Руис вкара директен гол, след като вратарят Люис се бутна в купа от играчи и не успя да избие.

В края Белкпул се защитаваше с всички играчи зад топката, но запази точката.

Фулъм е с точка на изпадащите и има 16 на 21-ва позиция, докато Блекпул си остана на последното 24-то място с едва 7 точки.