2. - Англия
  3. Болтън оскуба „свраките” на "Рийбок", Марто влезе в края

Болтън оскуба „свраките” на "Рийбок", Марто влезе в края

Елмандер и Кевин Дейвис вкараха по две попадения за разгромния успех с 5:1 над Нюкасъл, с който домакините изместиха Манчестър Сити от петата позиция в Англия

Воденият от Оуен Койл състав на Болтън размаза с 5:1 гостуващия Нюкасъл в мач от 14-ия кръг на английската Висша лига.

Българският национал в редиците на домакините – Мартин Петров, остана резерва и се появи на терена в 78-мата минута при резултат 4:1 в полза на своите.

Първото полувреме по нищо не предвещаваше толкова категоричен успех на Болтън, въпреки че съставът се прибра на почивка с два гола аванс.

Първият бе дело на капитана Кевин Дейвис, разписал се от дузпа в 18-ата минута, а второто попадение преди паузата реализира корейският национал Чънг Йонг-Лий в 39-ата, който направи добавка след удар на Матю Тейлър в гредата.

Само пет минути след подновяването на играта обаче шведският нападател на домакините Йохан Елмандер оформи класическото 3:0, а две по-късно английският национал Анди Керъл вкара почетното попадение за Нюкасъл.

В 72-рата обаче отново Елмандер даде преднина от три попадения на Болтън, преодолявайки последователно Колочини и стража Крул, а шест по-късно Мартин Петров замени Матю Тейлър.

Крайният резултат на „Рийбок Стейдиъм” бе оформен отново от капитана на домакините – Кевин Дейвис, реализирал отново от дузпа в добавеното време.

След успеха Болтън измести от петото място в подреждането състава на Манчестър Сити, заради по-добрата си голова разлика, докато „свраките” са на девета позиция с актив от 18 точки след 14 изиграни мача.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)