2. - Англия
  3. Болтън сложи край на серията от загуби с 3:1 над Уигън (видео)

Болтън сложи край на серията от загуби с 3:1 над Уигън (видео)

Норич се наложи със същия резултат над Суонзи

Отборът на Болтън най-сетне сложи край на серията си от шест поредни загуби, след като днес победи тима на Уигън с 3:1. Срещата се игра на стадион „DW” и бе от програмата на 8-ия кръг на английската Висша лига.

Българският полузащитник Мартин Петров започна двубоя като титуляр и остана на терена до 89-ата минута. Врачанинът се представи на доста високо ниво, като бе постоянна заплаха за защитата на домакините, а в хода на мача получи и жълт картон.

Иначе двубоят започна по-добре за „уондърърс”, които излязоха напред в резултата още в 4-а минута, когато Рио-Кокър засече центриране на Ийгълс за 1:0.

По-добрата игра на гостите продължи и след гола и в 22-ата минута те можеха да водят с 2:0, след като Кевин Дейвис засече с глава центриране на Мартин Петров, но вратарят на „латикс” спаси.

В края на полувремето обаче, в 40-ата минута, Уигън възстанови статуквото след страхотен удар извън пределите на наказателното поле на Диаме.

Гостите обаче не се предадоха и си върнаха преднината още преди последния съдийски сигнал. В 45-ата минута Кевин Дейвис намери Н’Гог в наказателното поле, а бившият стрелец на Ливърпул не сбърка за 2:1.

През втората част Болтън продължи да стои далеч по-добре на терена от своя опонент и в 73-ата минута получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Колдуел срещу Боята. Ударът на капитана Кевин Дейвис от бялата точка обаче бе спасен от Ал Хабси.

Все пак „уондърърс” стигнаха до трето попадение, което дойде в даденото от рефера продължение. Тогава Класнич намери Ийгълс в наказателното поле, а халфът с десния крак оформи крайното 3:1.

В друг мач този 9-и кръг на Премиършип, отборът на Норич победа също с 3:1 състава на Суонзи в битката на новаците, която се игра на стадион „Кароу Роуд”.

Пилкингтън изведе „канарчетата” напред в резултата в 1-та минута, а Мартин удвои в 10-ата. Греъм върна надеждите на „лебедите” в 12-ата минута, а крайното 3:1 оформи Пилкингтън в 64-ата минута.