2. - Англия
  3. Брайтън засили Нюкасъл към пропастта (ВИДЕО)

Брайтън засили Нюкасъл към пропастта (ВИДЕО)

"Чайките" спечелиха без проблем домакинството си от 29-ия кръг на Висшата лига

Брайтън разби с 3:0 Нюкасъл в мач от 29-ия кръг на Висшата лига. Така "сквраките" нямат победа в шест поредни мача за първинство и са на 17-о място с 28 точки. "Чайките" са 16-и с 32.

Домакините пропуснаха да поведатв 38-ата минута, когато Нийл Мопе стреля с глава, но изпрати топката над напречната греда. Брайтън все пак стигна до гол в добавеното време на първата част. Леандро Тросар прати топката във вратата на Мартин Дубравка.

Нюкасъл можеше да изравни резултата в 49-ата минута, но след удара на Райън Фрейзър топката срещна левия стълб на вратата на Брайтън.

Брайтън удвои своята преднина в 51-ата минута с гол на Дани Уелбек. Резултатът стана 3:0 в 68-ата след попадение на Нийл Мопе.

Паскал Грос можеше да вкара четвърти гол във вратата на Нюкасъл в 80-ата минута, но Мартин Дубравка се намеси решаващо и спаси. Отново Дубравка бе на висота в 83-ата минута, отразявайки много опасен удар на Дани Уелбек.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)