2. - Англия
  3. Челси разби Съндърланд с 5:0

Челси разби Съндърланд с 5:0

Анелка с хеттрик

Челси разби Съндърланд с 5:0 в среща от 11-ия кръг на Висшата лига.  С много късмет за гостите в първите 25 минути резултатът се запази непроменен. В 26-ата минута обаче Алекс успя да откри резултата след асистенция на Джо Коул. Само три минути по-късно резултатът бе удвоен. Лампард центрира отдясно и Анелка засече центрирането. Минута преди това Лампард също бе близо до гола.

В 37-ата минута Ашли Коул, който игра много добре, бе заменен от Бридж заради контузия.

Точно преди края на първата част Анелка отбеляза нов гол. Бившият играч на Арсенал вкара без проблеми след подаване на Флоран Малуда.

В началото на второто полувреме резултатът стана разгромен. Тимът на Луиш Фелипе Сколари реши всичко с нов гол на Анелка и на Лампард.

В 51-ата минута Лампард вкара с глава след центриране на Джо Коул, който преди това по перфектен начин финтира защитник на гостите.

В 53-ата минута Анелка направи своя хеттрик. Малода навлезе остро и центрира ниско към Анелка, който завърши атаката,

До края на мача Челси намали темпото. Дидие Дрогба се върна отново в игра след контузия в 64-ата минута, когато замени Джо Коул, а в 76-ата направилия хеттрик Анелка даде шанс на правещия дебют нападател Минейро, който показа добри качества за малкото време, в което беше на терена.

Така след този двубой Челси излезе на първо място с 26 точки, докато тимът на Рой Кийн Съндърланд е на 14-а позиция с 26 точки.

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)