2. - Англия
  3. Челси си върна 1-ото място в Англия след 3:0 над Уест Бромич

Челси си върна 1-ото място в Англия след 3:0 над Уест Бромич

Отборът на Челси си върна 1-ото място в английската Висша лига. Лондонският тим победи Уест Бромич като гост с 3:0 в среща от 13-ия кръг на шампионата. Отличен мач за състава на Луис Фелипе Сколари отново записа голмайсторът на Премиершип Никола Анелка. Френският нападател се отличи с 2 попадения на стадион „Дъ Хоутърнс”.

През първите 30 минути нямаше опасности пред двете врати, като играта бе двуостра. В 34-ата минута играещият отлично от началото на сезона Жозе Босингва откри резултата след невероятен удар с левия кръг извун наказателното поле на Скот Карсън. 4 по-късно Анелка бе изведен срещу вратаря на домакините и технично го прехвърли за 2:0. Френският ас вкара трети гол във вратата на Уест Бромич, след пас на Флоран Малуда.
След почивката „сините” намалиха темпото на игра и пожалиха своя съперник. В игра през втората част се появи Михаел Балак, който лекуваше травма близо месец.
Челси е лидер във Висшата лига с 32 точки, колкото има и вторият Ливърпул. Уест Бромич са на последната 20-а позиция с 11.
Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)