2. - Англия
  3. Четвърто поредно равенство за Сити - 0:0 срещу Бирмингам

Четвърто поредно равенство за Сити - 0:0 срещу Бирмингам

Мартин Петров игра 30 минути за „гражданите”, Бирмингам изпусна дузпа чрез Джеймс МакФадън

Мултимилионният Манчестър Сити записа 4-о поредно равенство в английската Висша лига. Възпитаниците на Марк Хюз завършиха 0:0 при визитата си на Бирмингам в 11-ия кръг на шампионата, която се игра на стадион „Сейнт Андрюс”.

Мартин Петров игра 30 минути за „гражданите”, след като се появи като резерва на мястото на парагваеца Роке Санта Крус. Домакините имаха отлична възможност да победят, но Джеймс МакФадън пропусна дузпа в началото на второто полувреме.

„Сините” на Алекс МакКлийш започнаха много силно двубоя. На три пъти Кристиян Бенитес имаше отлични голови възможности, но Шей Гивън показа изключителната си класа. Веднъж топката срещна и напречната греда след удара на нападателя.

Постепенно Сити влезнаха в мача и Карлос Тевес се опита да затрудни Майк Тейлър, но до гол не се стигна.

В началото на втората част домакините стигнаха до дузпа. Найджъл де Йонг игра с ръка в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. Зад топката застана шотландецът Джеймс МакФадън, но Гивън спаси.

В 66-ата минута Хюз пусна в игра Марто Петров, който веднага направи два добри рейда по левия фланг.

В следващите минути Бенитес направи още един пропуск, а Тевес отново разочарова. Резервата на Бирмингам Кевин Филипс имаше добра голова възможност в добавеното време, но Венсан Компани спаси своя отбор.

Шут на Марто Петров пък не уцели рамките на вратата на Тейлър. Домакините завършиха мача в намален състав, след като Бари Фъргюсън игра умишлено с ръка и реферът му показа втори жълт картон.

След последната среща от 11-ия кръг Сити заемат 4-а позиция с 19 точки, колкото има и петият Тотнъм. Бирмингам са 14-и с 11 точки.

MAНЧЕСТЪР СИТИ – БИРМИНГАМ 0:0

Бирмингам: Тейлър; Кар, Джонсън, Дан, Риджилуел; Ларсон, Фъргюсън, Боуйер, МакФадън (61’ Фахи); Джеръм (88’ Филипс), Бенитес

Ман. Сити: Гивън; Сабалета, Компани, Лескот, Бридж; Райт-Филипс, Де Йонг (60’ Айрланд), Бари, Белами; Санта Крус (66’ ПЕТРОВ), Тевес

Жълти картони: Дан, Фъргюсън, МакФадън (Б), Бридж, Санта Крус (МС)
Червен картон: Фъргюсън (90+3’ Б)
Стадион: „Сейтн Андрюс”, Бирмингам, 21 462 зрители

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)