2. - Англия
  3. Девет от Нюкасъл геройски удържаха 3:2 срещу Саутхемптън (ВИДЕО)

Девет от Нюкасъл геройски удържаха 3:2 срещу Саутхемптън (ВИДЕО)

Ян Беднарек пак си вкара автогол, Минамино дебютира с попадение за "светците"

Нюкасъл спечели с 3:2 домакинството си на Саутхемптън от 23-ия кръг на Висшата лига. В заключителния четвърт час "свраките" трябваше да бранят аванса си с девет души. Джефри Хендрик беше изгонен за втори жълт картон в 50-ата минута, а в 75-ата тимът Фабиан Шер получи тежка контузия и бе изнесен на носилка. Мениджърът на домакините Стив Брус вече бе извършил всички позволени смени. Въпреки че останаха само с осем полеви футболисти, домакините обаче бяха стабилни в защита и удържаха до края.

Нюкасъл започна силно и Калъм Уилсън вкара ранен гол, който обаче бе отменен поради засада. В 16-ата минута обаче Ален Сен-Максимен нахлу в наказателното поле отляво и намери дебютиращия за домакините Джо Уилок, който нямаше как да пропусне.

В 25-ата минута ужасната седмица за Ян Беднарек продължи, след като защитникът на Саутхемптън си вкара нов автогол. Той опита да блокира удар на Мигел Алмирон, но не уцели добре топката и я прати в собствената си врата. Новото попълнение на "светците" Такуми Минамино обаче, бързо върна интригата, след като от малък ъгъл стреля мощно под напречната греда.

Малко след това голмайсторът на домакините Калъм Уилсън напусна поради контузия, но в добавеното време на първата част Алмирон отне от Бъртранд, напредна и направи 3:1 с удар от границата на наказателното поле.

Джеймс Уорд-Праус обаче реализа ново попадение за Саутхемптън скоро след паузата, когато отбеляза с отличен пряк свободен удар от около 30 метра.

Дани Ингс удари гредата след добър изстрел, а след това попадение на Че Адамс бе отменено поради засада. До края гостите стигнаха само до едно положение, когато удар на Ингс бе избит пред голлинията от Айзък Хейдън.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)