2. - Англия
  3. Евертън удари по амбициите на Уест Хем за Шампионска лига (ВИДЕО)

Евертън удари по амбициите на Уест Хем за Шампионска лига (ВИДЕО)

Доминик Калвърт-Люин вкара попадението за "крамелите"

Еверън победи с 1:0 Уест Хем като гост в среща от 35-тия кръг на Висшата лига. Попадението вкара Доминик Калвърт-Люин. След поражението лондончани изостават на пет точки от четвъртото място, които последно дава право на участие в Шампионска лига. Уест Хем е пети, докато „карамелите“ заемат осмата позиция с 55 точки.

Гостите се възползваха от първата си добра възможност в мача и поведоха в 24-ата минута. Калвърт-Люин бе изведен в коридор от Бен Годфри. Нападателят се озова очи в очи с Лукаш Фабиански и с хубав удар по земя вкара за 1:0.

Четири по-късно Гилфи Сигурдсон стреля директно от пряк свободен удар. Топката бе заложена далеч от вратата на Фабиански, но фронтално срещу нея. Сигурдсон майсторски завъртя топката над стената, но полският страж реагира навреме и изби в ъглов удар.

Десетина минути преди почивката Ричарлисон се измъкна от защитата на „чуковете“ и от малък ъгъл се опита да преодолее Фабиански, но стражът изби. Последва добавка, която отново бе отразена. След контакт с вратаря футболистът на Евертън се строполи на земята, но главният съдия бе категоричен, че няма основания за дузпа.

Най-добрата възможност за Уест Хем преди почивката дойде в 39-ата минута, когато Сеид Бенрама бе изпуснат от защитниците на гостите. Той стреля с глава, но над напречната греда.

През втората част Евертън реши да играе рационално и да пази крехкия си аванс. Час игра след началото само късметът спаси „карамелите“ да не допуснат гол. Владимир Куфал овладя на границата на наказателното поле и стреля, но топката разтресе напречната греда.

В 84-тата минута Джошуа Кинг засече с глава центриране, но топката се отби в страничния стълб и не попадна в мрежата на Фабиански. Въпреки че гостите не съумяха да решат мача в своя полза с втори гол, запазиха аванса си до края и взеха важна победа в борбата за зона Европа.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)