2. - Англия
  3. Фулъм разби Висла в Англия - 4:1 (видео)

Фулъм разби Висла в Англия - 4:1 (видео)

Генков с 30 минути игра на "Крейвън Котидж"

Фулъм разби полския Висла с 4:1 в четвърти мач от група К на Лига Европа. На „Крейвън Котидж“ домакините показаха класа и почти си осигуриха участие в следващата фаза на турнира.

За Висла 30 минути игра българският нападател Цветан Генков, който се появи на терена като резерва. Това бе 12-ия мач за Фулъм в Европа тази година. Както е известно, английският тим влезе в схемата на Лига Европа с наградата за феърплей на Футболната асоциация на Англия и започна от квалификациите. Досега тимът спечели 6 мача, в 3 завърши наравно и 3 загуби.

Мачът започна с ранни голове. В 5-ата минута Дъф отбеляза след много красиво взаимодействие с Боби Замора и Андрю Джонсън с едно докосване.

В 9-ата минута Кинг от Висла изравни. В 30-ата минута обаче страхотен удар от воле на Андрю Джонсън след центриране на Дани Мърфи домакините отново излязоха напред.

Втората част премина по още по-пълното превъзходство на Фулъм. В 57-ата минута англичаните поведоха с 3:1 след нов гол на Джонсън от малък ъгъл.

Треньорът на Висла потърси някаква промяна и Цветан Генков замени изнесения зад нападателя Гаргула. Българският стрелец обаче не можа да помогне с нищо в срещата.

В 79-ата минута Сидуел оформи и крайния резултат. Резервата се позиционира добре при изпълнение на корнер и след като срещна гредата ударът му с глава мина голлинията.

В следващите мачове на 1 декември Висла гостува на датския Олборг, а Твенте е домакин на Фулъм в битка за първото място в групата.