2. - Англия
  3. Гол в 94-ата минута спаси Нюкасъл от загуба (ВИДЕО)

Гол в 94-ата минута спаси Нюкасъл от загуба (ВИДЕО)

"Свраките" измъкнаха 1:1 от Астън Вила на свой терен

Нюкасъл направи 1:1 с Астън Вила у дома в мач от Висшата лига. Тимът от Бирмингам поведе в 88-ата минута с автогол на Кийран Кларк, а домакините успяха да изравнят в дълбоко в добавеното време. Автор на попадението беше Джамал Ласелес.

В 14-ата минута на мача домакините от Нюкасъл имаха шанс да вкарат, но Жоелинтон бе блокиран от защитник.

Малко по-късно Трезеге от Астън Вила се измъкна от защитник, озова се очи в очи с вратаря на Някасъл, но Мартин Дубравка спаси.

До почивката други интересни голови положения нямаше, а всичко тепърва предстоеше.

Двата тима почти не създадоха ситуации, за които да съжаляват чак до последните 10 минути на мача.

В 82-ата минута Джейкъб Мърфи стреля, но топката се удари в напречната греда. Само след 3 минути игра Оли Уоткинс засече центриране в наказателното поле, но Дубравка отново фантастично спаси.

В 87-ата минута Вила поведе след нелеп автогол на Кийриън Кларк. Той опита да изчисти топката след центриране в наказателното поле, но я изпрати в собствената си врата. Кларк е бивш футболист на Астън Вила и е първият играч от 2018 година, който си вкарва автогол срещу бившия си тим.

В даденото от рефера продължение Астън Вила можеше да вкара и втори гол. Оли Уоткинс се озова на стрелкова позиция и отправи топката към вратата, но Дубравка спаси.

В 94-ата минута Джамал Ласелес успя да изравни. Той засече центриране с глава и отбеляза за 1:1.
Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)