2. - Англия
  3. "Гражданите" с нов хикс - този път на "Анфийлд"

"Гражданите" с нов хикс - този път на "Анфийлд"

Ливърпул и Манчестър Сити завършиха 2:2 в дербито на 13-ия кръг в английската Висша лига. Ливърпул откри резултата чрез Мартин Шкъртел, но Сити направи пълен обрат след попадения на Емануел Адебайор и Стивън Айрланд. Йоси Бенаюн вкара за 2:2 и оформи крайния резултат.

Ливърпул и Манчестър Сити завършиха 2:2 в дербито на 13-ия кръг в английската Висша лига.

Ливърпул откри резултата чрез Мартин Шкъртел, но Сити направи пълен обрат след попадения на Емануел Адебайор и Стивън Айрланд. Йоси Бенаюн вкара за 2:2 и оформи крайния резултат.

Това бе 6-о поредно равенство за Сити в Премиершип. За „гражданите” мачът пропусна българинът Мартин Петров, който е контузен. Слабата серия на Ливърпул пък продължава като тимът се отдалечава все повече от лидерите в подреждането.

Още в началото на срещата мениджърът на Ливърпул Рафа Бенитес трябваше да направи две принудителни смени в своя състав. Контузии получиха Даниел Агер и Райън Бабел, като на техните места се появиха Киргиакос и Йоси Бенаюн.

„Червените” бяха по-добрият отбор през първата част, но Шкъртел, Стивън Джерард и Дирк Каут пропуснаха добри положения за домакините, а Шон Райт-Филипс и Гарет Бари не успяха да преодолеят Пепе Рейна.

В 50-ата минута Джерард центрира от пряк свободен удар, Шкъртел изпревари Адебайор и прониза Гивън за 1:0. След гола обаче „червените” се дръпнаха и допуснаха пълен обрат.

Адебайор се възползва от центриране на Крейг Белъми в 69-ата минутаи с глава след ъглов удар изравни. Грешка допусна Шкъртел, който изпусна своя съперник. В 76-ата минута Стивън Айрланд от явна засада направи 2:1 за Сити.

В следващата атака обаче Давид Н’Гог стреля, топката рикошира в крак на бранител и Бенаюн на празна врата направи 2:2.

До края Ливърпул изпусна да стигне до успеха и вече е на 7-а позиция с 20 точки, на 10 и мач повече от лидера Челси. Сити са 6-и с 21 точки.

ЛИВЪРПУЛ – МАН. СИТИ 2:2

(1:0) Шкъртел 50’
(1:1) Адебайор 69’
(1:2) Айрланд 76’
(2:2) Бенаюн 77’

Ливърпул: Рейна; Карагър, Агер (11’ Киргиакос), Шкъртел, Инсуа; Масчерано, Лукас, Каут, Джерард, Бабел (18’ Бенаюн); Н’Гог

Ман. Сити: Гивън; Сабалета, Туре (46’ Онуоха), Лескът, Бридж; Де Йонг, Бари (61’ Тевес), Райт-Филипс, Айрланд; Белами, Адебайор

Жълти картони: Карагър, Лукас (Л)
Стадион: „Анфийлд”, 44 164 зрители
Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)