2. - Англия
  3. "Гражданите" се спасиха на "Стейдиъм ъф Лайт" в края

"Гражданите" се спасиха на "Стейдиъм ъф Лайт" в края

Съндърланд и Манчестър Сити завършиха 1:1 в среща от английската Висша лига

Съндърланд и Манчестър Сити завършиха 1:1 в среща от английската Висша лига, която се игра на стадиона красавец „Стейдиъм ъф Лайт” в Северна Англия.

41 398 зрители станаха свидетели на здрава битка и отлични изяви на вратаря на „черните котки” Крейг Гордън. Шотландецът, който през 2007-а премина в Съндърланд срещу 10 млн. паунда от Хартс, ставайки най-скъпият вратар на Острова, направи феноменални спасявания и отчая нападателите на Сити.

Кинуайн Джоунс откри резултата в 9-ата минута, а златната резерва на Роберто Манчини Адам Джонсън изравни в даденото от съдията продължение на мача.

Българското крило на „гражданите” Мартин Петров не бе в групата на Манчини, тъй като лекува контузия.

Мачът започна по най-добрия начин за домакините и те в 9-ата минута откриха резултата. Малбранк центрира отляво, а Джоунс с глава не остави никакви шансове на Гивън – 1:0.

Последваха атаки към вратата на Гордън, а Бент имаше добър шанс пред тази на „гражданите”. Играта бе равностойна до края на първата част. Все пак „черните котки” се оттеглиха с аванс от един гол. Контузия получи Бридж в 32-ата минута като в игра се появи Санта Крус.

Още със съдийския сигнал на Крис Фой за начало на втората част, играчите на Стив Брус наложиха тотален натиск. Головите положения следваха едно след друго като Гордън правеше чудеса в рамките на вратата.

Райт-Филипс, Роке Санта Крус и Белами бяха спрени от шотландския вратар. Последваха нови пропуски на Тевес, Компани и компания. В 80-ата минута Белами излезе сам срещу вратаря на „черните котки”, но отново не успя да го преодолее.

След още няколко карамбола пред Гордън, мрежата му остана суха. Манчини пусна в игра последния си коз – Адам Джонсън и той се превърна в герой за мултимилионния проект.

В първата минута на даденото от съдията продължение Джонсън завъртя прекрасно топката в мрежата на Съндърланд за 1:1.

Равенство и по една точка за двата тима. Сити са 5-и с 50 точки, а Съндърланд 14-и с 31.

Съндърланд – Манчестър Сити 1:1

(1:0) Джоунс 9’
(1:1) А. Джонсън 90+1’

Съндърланд: Гордън; Хътън, Търнър, Менса, Фърдинанд; Кемпбъл (83’ Бардсли), Ричардсън, Мейлър, Малбранк (76’ Зенден); Джоунс (46’ Хендерсон), Бент;

Ман. Сити: Гивън; Ричардс (64’ Виера), Компани, Лескът, Бридж (32’ Санта Крус); Райт-Филипс (72’ Джонсън), Сабалета, Де Йонг, Бари, Белами; Тевес;

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)