2. - Англия
  3. Италиански вратар спаси Арсенал на "Крейвън Котидж"

Италиански вратар спаси Арсенал на "Крейвън Котидж"

Арсенал постигна много трудна победа в 7-ия кръг на английската Висша лига. Тимът на Арсен Венгер успя да запише победа с 1:0 при визитата си на Фулъм на стадион „Крейвън Котидж”.

В герой на мача се превърна италианският вратар на „артилеристите” Вито Маноне, който спаси няколко чисти положения пред своита врата и заслужено запази мрежата си суха. Единственият гол в мача падна в 52-ата минута, а негов автор стана холандският национал Робин ван Перси.

Първата част бе изключително интересна за наблюдаване, въпреки че двата тима не успяха да си отбележат гол. Домакините пропуснаха няколко изгодни положения чрез Демпси и Замора, докато Фабрегас и Бендтнер не бяха точни от средна дистанция.

С отлични прояви на вратата на „топчиите” бе 21-годишният Вито Маноне, който отчая Демпси и компания. Контузия в началото на срещата получи ирландският национал Деймиън Дъф, който бе заменен от Золтан Гера.

Още в началото на втората част Арсенал тръгна с мисълта за победата. В 52-ата минута Бендтнер отне една сгрешена от Кончески топка, подаде към капитана Фабрегас, който с невероятно извеждащо подаване намери Ван Перси. Първото докосване и ударът на холандеца бяха брилянтни за 1:0 в полза на Арсенал.

„Котиджърс” се вдигнаха на щурм, с мисъл за изравняване. Замора направи непростими пропуски, а Анди Джонсън отново бе спрян от италианския страж на „артилеристите”.

До края на мача Фулъм на Рой Ходжсън атакуваше, а Арсенал дебнеше на контраатаки. При две от тях Емануел Ебуе и Бендтнер можеха да решат всичко, но Шварцер показа класа.

Арсенал записа 3 точки към актива си и вече има 12 от 6 изиграни срещи. Съперникът на ЦСКА в груповата фаза на Лига Европа Фулъм е с 6 точки, на 17-ото място във временното подреждане.

Фулъм – Арсенал 0:1
(0:1) Ван Перси 52’

Фулъм: Шварцер; Пантсил, Хюз, Хангеланд, Кончески; Дъф (9’ Гера), Етуху (84’ Грийнинг), Мърфи, Демпси; Замора, А. Джонсън

Арсенал: Маноне; Саня, Гала, Вермален, Клиши; Сонг, Диаби, Бендтнер, Фабрегас, Аршавин (68’ Росицки); Ван Перси (83’ Ебуе)

Жълти картони: Пантсил, Кончески, Мърфи, Замора (Ф)
Стадион: „Крейвън Котидж”, Лондон, 25 700
Съдия: Мартин Аткинсън

Тен Хаг обеща различен Юнайтед срещу Кристъл Палас

Двата тима играят в събота

Юнайтед събаря "Олд Трафорд"?

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)