2. - Англия
  3. "Карамелите" нанесоха пореден удар на Мартин Петров и компания (видео)

"Карамелите" нанесоха пореден удар на Мартин Петров и компания (видео)

Норич удари Куинс Парк Рейнджърс в дербито между новаците

Евертън победи Болтън с 2:0 като гост в среща от 13-ия кръг на Премиършип. Двубоят се игра на „Рийбок Стейдиъм”, а домакините играха с човек по-малко от 19-ата минута, когато Дейвид Уедър получи директен червен картон за много грубо нарушение. Българинът Мартин Петров бе на резервната скамейка на Болтън, но не се появи в игра. „Карамелите” пък постигнаха втора поредна победа в Премиършип.

През първата част гол не падна, но и двата отбора имаха добри възможности. Иван Класнич и Крис Ийгълс пропиляха ситуации за Болтън, а Ягиелка, Билялетдинов и Хейтинга се отчетоха с пропуски за гостите.

Второто полувреме стартира отлично за „карамелите”, които откриха в 49-ата минута чрез Маруан Фелайни, който се разписа с десния крак от близко разстояние. Евертън продължи да е по-добрият тим на терена и в 78-ата минута достигна до втори гол, дело на Апостолос Велиос.

Така Евертън събра актив от 16 точки и е на 8-ото място в класирането. Болтън пък е на предпоследната 19-та позиция с 9.

В друг мач от кръга Норич надви Куинс Парк Рейнджърс с 2:1. Двубоят се игра на „Кароу Роуд”, а „канарчетата” откриха чрез Ръсел Мартин в 14-ата минута. Гостите изравниха благодарение на Люк Йънг, който се разписа в 59-ата.

Домакините все пак достигнаха до победата след попадение на Грант Холт в 73-ата минута. Така „канарчетата” вече имат актив от 16 точки и са на 9-ото място. Куинс Парк Рейнджърс е 11-ти с 15 пункта.