2. - Англия
  3. Кардиф спря Лестър на Тунчев за Висшата лига

Кардиф спря Лестър на Тунчев за Висшата лига

"Сините птици" ще спорят с Блекпул за място в Премиершип след драма с дузпи на "Кардиф Сити Стейдиъм"

Кардиф Сити – Блекпул е финалът в плейофите на английския Чампиъншип и един от двата тима през сезон 2009/10 ще играе във Висшата лига.

Кардиф стигна до Мача за 100-те милиона по изключително драматичен начин. Играчите на Дейв Джоунс победиха след изпълнение на дузпи Лестър на своя „Кардиф Сити Стейдиъм” пред 26 033 зрители.

През уикенда „сините птици” победиха на „Уолкърс Стейдиъм” с 1:0, но „лисици” излязоха крайно мотивирани за реванша. Отборът на Найджъл Пиърсън и контузеният български национал Сашо Тунчев, стигна до победа с 3:2. В плейофите на Чампиъншип обаче не важи правилото за гол на чужд терен и след общ резултат 3:3 двата тима трябваше да играят продължения.

Там нови попадения не паднаха и се стигна до лотарията, наречена дузпи. При наказателните удари нервите на футболистите на Кардиф бяха по-здрави, вратарят Маршал спаси два удара от бялата точка и прати своя тим на „Уембли”.

Двубоят между Кардиф и Блекпул ще се играе на 22-и май като ще определи новия член на Премиершип.

Кардиф започна по-добре срещата и в 21-ата минута голмайсторът на тима Чопра се озова в прегръдките на своите съотборници. Лестър не се отчая от този развой и само 3 по-късно Фрайът бе точен за 1:1. „Лисиците” стигнаха до пълен обрат в 36-ата минута, когато капитанът на „сините птици” Хъдсън си отбеляза автогол.

В началото на втората част гостите отново ликуваха. Кинг засече с глава центриране отдясно и 3:1 в полза на Лестър. Играчите на Дейв Джоунс бяха стъписани. Сякаш като от нищото обаче те се върнаха в мача. Чопра получи топката зад защитата и падна в пеналта. Хауърд Уеб отсъди наказателен удар, а Питингам отбеляза 25-ия си гол през кампанията – 2:3. Видео повторенията показаха, че при паса към Чопра, нападателят е бил в положение на засада, но асистент рефера не видя това.

След това положение Ботройд удари гредата, защитник на Лестър изби топката на метър от голлинията след докосване на Чопра и нова греда след изстрел от фаул на Питингам. В даденото от съдията продължение пък Уагхорн завъртя отлично топката след ъглов удар, а Маршал я отби в гредата.

Сблъсъкът трябваше да се реши след продължения и евентуално след дузпи. В допълнителните 30 минути Кардиф бе по-добрият отбор на терена, но защитата на Лестър бе безупречна.

При дузпите двата тима не сбъркаха до 3:3 – точни за гостите бяха Бернер, Хауърд и Солано, а за домакините Чопра, МакКормак и Ледли. Френската резерва на „лисиците” Керморгрант обаче се опита да бие дузпа „тип Паненка” и Маршал спаси. Последва точен изстрел на Кенеди за 4:3 и нова блестяща проява за стража на „сините птици” след изстрел на Уагхорн.

Кардиф ликуваше, докато Сашо Тунчев няма да има шанс да играе в елита на Острова.

Разследват ухапване на футболист в Англия (ВИДЕО)