2. - Англия
  3. Класически Арсенал в дербито на Лондон с Тотнъм

Класически Арсенал в дербито на Лондон с Тотнъм

Тимът на Арсен Венгер бе по-добрият на терена през всичките 90 минути и заслужено стигна до трите точки. Два гола за „артилеристите” отбеляза Робин ван Перси, а веднъж в мрежата на „шпорите” се разписа капитанът Сеск Фабрегас.

Арсенал победи Тотнъм с 3:0 в 162-ото дерби на Лондон между двата тима, което се игра на „Емиратс” и бе от 11-ия кръг на английската Висша лига.

През първата част „топчиите” имаха няколко добри възможности за гол, но все нещо пречеше на Андрей Аршавин, Ван Перси и компания да преодолеят Еурелио Гомеш.

Бразилският страж се намеси ключово след удар на Сеск Фабрегас в средата на полувремето, а в последствие се намеси и след удар на Ван Перси.

В края на полувремето домакините на мача нанесоха своя удар. В 42-ата минута Бакари Саня центрира в наказателното поле, холандецът изпревари Ледли Кинг и въпреки усилията на Гомеш, топката влетя в неговата мрежа.

Тотнъм изпълни център, Фабрегас отмъкна топката, мина трима играчи в бяло и с хубав удар прониза Гомеш за втори път – 2:0.

В 60-ата минута всичко за отбора на Хари Реднап свърши. Съдията даде добър аванташ, Саня центрира и след нова грешка на Кинг Ван Перси отбеляза втория си гол в мача.

До края Дейвид Бентли и Роби Кийн имаха шансове пред вратата на Мануел Алмуния, но испанецът показа класа.

С постигнатите три точки Арсенал се изкачи на 2-о място с 22 точки в класирането, а Тотнъм е 4-и с 19.

АРСЕНАЛ – ТОТНЪМ 3:0
(1:0) Ван Перси 42’
(2:0) Фабрегас 43’
(3:0) Ван Перси 60’

Арсенал: Алмуния; Саня, Гала, Вермален, Клиши; Фабрегас, Сонг, Диаби, Бендтнер (37’ Едуардо); Ван Перси (86’ Рамзи), Аршавин (78’ Ебуе)

Ливърпул: Гомес; Чорлука (86’ Хътън), Кинг, Басонг, Есу-Екото; Бентли, Хъдълстоун (55’ Бейл), Паласиос, Джинас; Кийн (65’ Павлюченко), Крауч

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)