Лестър задълбочи още кризата в Евертън след ценна победа на "Гудисън"(ВИДЕО)

"Лисиците" взеха мача след успех с 2:0

Лестър постигна много важна победа като гост на Евертън с 2:0 в двубой от 15-ия кръг на Висшата лига и по този начин продължава изкачването си в класирането. „Лисиците“ вече имат 14 точки на 13-ото място, колкото има и Евертън, който обаче е 15-и заради по-лоша голова разлика. Успехът за тима на Брендън Роджърс дойде с попадения на Юри Тилеманс и Харви Барнс.

Мачът в града на Бийтълс започна по-добре за гостите, като в 4-ата минута Патсон Дака стреля от границата на наказателното поле и принуди Джордан Пикфорд да плонжира, за да спаси.

Дака продължи да е активен и в 43-ата минута стреля опасно в наказателното поле, но отново стражът на „карамелите“ се намеси на ниво.

Две минути по-късно Пикфорд вече бе безсилен, след като Джеймс Мадисън намери Юри Тилеманс на границата на пеналта. Белгиецът се забави, но това си струваше, тъй като заби топката в горния ляв ъгъл на вратата на домакините.

След почивката Евертън се хвърли в атака, като Донимик Калвърт-Люин видя как Дани Уорд спасява изстрела му в 49-ата минута.

След час игра Джеймс Мадисън стреля от близо 20 метра, но топката разтърси десния страничен стълб.

В 86-ата минута Лестър си реши мача, като отново в центъра на събитията бе Мадисън. Той прокара топката към Харви Барнс, който я прати в горния ляв ъгъл на Пикфорд и така реши срещата в полза на своя тим.