2. - Англия
  3. Ман Сити и Стоук ще преиграват след 1:1

Ман Сити и Стоук ще преиграват след 1:1

Мартин Петров вършееше по левия фланг до 62-ата минута, когато изненадващо бе заменен

Манчестър Сити и Стоук Сити не излъчиха победител в мача от осминафиналите за Купата на Англия. Двата отбора завършиха 1:1 и ще преиграват на „Британия Стейдиъм”. Райт-Филипс откри рано за домакините, но основното оръжие на Стоук през последните два сезона – силен тъч и удар с глава – отново влезе в действие. Рикардо Фулър изравни след хвърляне на Рори Делап в началото на второто полувреме.

Мартин Петров започна като титуляр и остана на терена до 62-ата минута. Той притесняваше дясната зона на защитата на Стоук, но малко изненадващо бе заменен от мениджъра Роберто Манчини.

Двубоят започна отлично за домакините, които успяха да открият резултата още в 11-ата минута след поредица от комични грешки. Най-напред лайнсменът не видя засадата при подаването на Стивън Айрлънд над купа от играчи. След това Сьоренсен бе излязъл извън вратарското поле и не успя да изчисти топката, а накрая Райън Шоукрос буквално предостави топката на Шон Райт-Филипс, за когото остана само да я вкара.

В 14-ата минута Стоук извърши принудителна смяна. На мястото на контузения Матю Етерингтън в игра се появи култовият футболист Лиъм Лоурънс. Малко по-късно русокосият играч пропусна добра възможност да изравни резултата. След хубаво центриране отдясно Лоурънс нацели топката от воле, но Уейн Бридж, който бе наблюдаван от английския селекционер Фабио Капело, успя да блокира удара.

Малко преди края на първата част Мартин Петров получи възможност да стреля от пряк-свободен удар, но поради малкия ъгъл българинът не успя да насочи добре топката и тя излезе в аут. От другата страна изстрел на Дани Хигинботам профуча до десния страничен стълб на Шей Гивън.

Лиъм Лоурънс, който влезе по-рано като резерва, се наложи да напусне терена точно преди почивката, когато получи удар. Така Тони Пулис извърши втора принудителна смяна. На терена се появи Рори Делап.

През второто полувреме Манчестър Сити имаше леко превъзходство. Българинът Петров бе повече от активен по левия фланг. Противно на това Стоук стигна до изравнителен гол в 57-ата минута. Рори Делап хвърли марковия си тъч и Рикардо Фулър заби топката с глава в мрежата на Гивън.

Последва малко изненадваща смяна на Марто. На неговото място в 62-ата минута влезе Роке Санта Крус. В 74-ата минута пък Патрик Виейра влезе на мястото на Стивън Айрлънд.

До края двата отбора се надиграваха. Глен Уилън щеше да счупи ръцете на Гивън със силен удар в 74-ата минута.

Гарет Бари пропусна може би най-добрата възможност за Сити през второто полувреме. Центриране на Шон Райт-Филипс в 79-ата минута бе засечено от Гарет Бари, но Сьоренсен изби с върха на пръстите си. Две минути по-късно диагонален удар на доведения си на Иън Райт мина встрани от целта.

Роке Санта Крус пропусна отлично положение в 91-ата минута, след като бе изведен сам срещу Сьоренсен.

Така резултатът 1:1 се запази и двата отбора ще преиграват на 24 февруари.

Манчестър Сити прекъсна серията си от осем домакински победи, докато Стоук вече няма загуба също в толкова срещи.

МАНЧЕСТЪР СИТИ – СТОУК СИТИ 1:1
11’ Райт-Филипс (1:0)
57’ Фулър (1:1)

Манчестър Сити: Гивън, Сабалета, Туре, Лескът, Бридж, Райт-Филипс, Бари, Де Йонг, Айрлънд (Виейра 72’), Адебайор, Петров (Санта Крус 62’)

Стоук Сити: Сьоренсен, Уилкинсън (Колинс 55’), Хут, Шоукрос, Хигинботам, Етерингтън (Лоурънс 14’ Делап 45’), Диао, Уилън, Санлъ, Сидибе, Фулър.

"Червените дяволи" мечтаят за нов дом

Юнайтед громи за Купата на Лигата (ВИДЕО)

"Червените дяволи" вкараха 7

Нюкасъл влетя в топ 3 след обрат (ВИДЕО)

"Вълците" остават в зоната на изпадащитеН

Челси стигна до инфарктен успех над Борнемут след късен гол на резервата Нкунку (ВИДЕО)